Εύκολο απόγευμα είχε η εφηβική ομάδα μπάσκετ της Ελπίδας απέναντι στην Αναγέννηση Φλόγας στο ΔΑΚ Πολίχνης, όπου επικράτησε με 65-46 και παρέμεινε στην δεύτερη θέση. Η ομάδα του Μάκη Γεροντίδη ενώ ξεκίνησε δυναμικά από το πρώτο δεκάλεπτο, εξαιτίας μερικών αδυναμιών στην άμυνα επέτρεψε στην αντίπαλη ομάδα να την περάσει στο σκορ.

Μέχρι το δεύτερο δεκάλεπτο η διαφορά στο σκορ κυμαινόταν από έναν έως τρείς πόντους. Μετά το ημίχρονο όμως, η Ελπίδα έφερε την ανατροπή παίζοντας πολύ καλή επίθεση με αποτέλεσμα να βρεθεί μπροστά στο σκορ και να δημιουργήσει μια διαφορά ασφαλείας. Τη διαφορά κατάφερε να τη διατηρήσει μέχρι τη λήξη του αγώνα, παρουσιάζοντας ωραίο θέαμα στο κοινό.

Την επόμενη αγωνιστική(18/11) η ομάδα θα αναμετρηθεί εντός έδρας με τον Μακεδονικό.

Δεκάλεπτα: 11-12, 26-29, 51-36, 65-46

Διαιτητές: Δικταπανίδης, Αναστασιάδης

ΕΛΠΙΣ (Γεροντίδης): Γιαγλής, Σταματίου 1, Ιωαννίδης 13 (2), Σιμόπουλος 4, Ηλιου 4, Ευγενιάδης 10, Μενελίδης, Χαρατσίδης 2, Μιχαλόπουλος 22, Στάμος 6, Λάντζας.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Ιωαννίδης): Σιωβάνης 19 (1), Δεμουρτζίδης, Αμετογλου 9, Γρηγορόπουλος 6, Δαμιανίδης 2, Δεδέσογλου, Λιαρετίδης 1, Παπαδόπουλος 9.

Μία ακόμα σημαντική νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η εφηβική ομάδα μπάσκετ της Ελπίδας απέναντι στην αντίστοιχη του Χορτιάτη στο ΕΑΚ Αμπελοκήπων, όπου επικράτησε με 62-44. Η ομάδα του Μάκη Γεροντίδη μπήκε μουδιασμένη στον αγωνιστικό χώρο, παίζοντας χαλαρή άμυνα, με αποτέλεσμα η αντίπαλη ομάδα να την φτάσει στο σκορ. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 17-16.

Στη συνέχεια όμως του παιχνιδιού οι παίκτες κατάφεραν να δημιουργήσουν μια διαφορά ασφαλείας, με το δεύτερο δεκάλεπτο να λήγει με 37-22 και την Ελπίδα να εξακολουθεί να βρίσκεται μπροστά στο σκορ. Η ομάδα του Μάκη Γεροντίδη κατάφερε να διατηρήσει τη διαφορά μέχρι το τέλος του παιχνιδιού, με αποτέλεσμα να αναδειχθεί νικήτρια του αγώνα με 18 πόντους διαφορά από τον Χορτιάτη. Την επόμενη αγωνιστική (11/11) θα αναμετρηθεί με την Αναγέννηση Φλόγας στο γήπεδο της Πολίχνης.

Δεκάλεπτα: 17-16, 37-22, 57-32, 62-44

Διαιτητές:Κοφσης, Τράκας

ΕΛΠΙΣ (Γεροντίδης): Γιαγλής 2, Σταματίου 4, Ιωαννίδης 7, Σιμόπουλος, Ηλιου 3, Ευγενιάδης 16, Μανελίδης, Χαρατσίδης, Μιχαλόπουλος 20, Στάμος 8, Λάντζας 2.

ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ (Παπαχρήστου): Γκόσιος, Παξιμαδας 11, Γιαννακούδης, Φωτόπουλος 13 (1), Γιασόγλου, Τσοτουλίδης 8, Κυνηγαλάκης 1, Ταχτατζής 13 (3), Αδαμίδης 4, Βασιλόγλου.

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του σημείωσε το εφηβικό τμήμα μπάσκετ της Ελπίδας, με 62-52 επί του ΠΣ Ευκαρπίας στο γήπεδο της Ευκαρπίας. Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα μπήκε μουδιασμένη στον αγωνιστικό χώρο με αποτέλεσμα οι δυο ομάδες να βρίσκονται πολύ κοντά στο σκορ. Στη συνέχεια του παιχνιδιού η ομάδα του Μάκη Γεροντίδη παρουσίασε καλύτερη εμφάνιση και κατάφερε να ανοίξει τη διαφορά μέχρι τη λήξη του αγώνα. Την επόμενη αγωνιστική (21/10) η Ελπίδα θα αναμετρηθεί και πάλι εκτός έδρας με την Α.Ο.Ε.Α.

Δεκάλεπτα: 12-11, 30-20, 49-30, 62-52

Διαιτητές: Μπάϊος, Σκρίνος

ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Κατσούλης): Δέλλιος 6 (1), Τζιώρτζης 8 (2), Πανίδης 7, Καμενίδης 5 (1), Ζίλφος 2, Βούζιος 5, Γιαννακίδης 16 (2).

ΕΛΠΙΣ (Γεροντίδης): Γιαγλής, Σταματίου, Ιωαννίδης 19 (1), Σιμόπουλος 10, Ευγενιάδης 6, Μανελίδης, Χαρατσίδης, Μιχαλόπουλος 7, Στάμος 21.

Δυναμικό ξεκίνημα έκανε για τη φετινή σεζόν το εφηβικό τμήμα μπάσκετ της Ελπίδας, σημειώνοντας νίκη επί του Α.Σ. Ασβεστοχωρίου 69-58 στο ΕΑΚ Αμπελοκήπων. Η ομάδα μπήκε δυναμικά και επικράτησε ήδη από το πρώτο δεκάλεπτο, παρά τις μερικές αδυναμίες στην άμυνα. Η επίθεση ήταν το δυνατό της χαρτί καθ’ όλη της διάρκεια του παιχνιδιού. Στην επόμενη αγωνιστική (14/10) η Ελπίδα θα αναμετρηθεί με την Ευκαρπία Π.Σ. εκτός έδρας.

Δεκάλεπτα: 16-9, 37-18, 51-36, 69-58

Διαιτητές: Μάγη, Σκρίνος

Ελπίς (Γεροντίδης): Παγλής 2, Σταματίου 10, Ιωαννίδης 11 (1), Σιμόπουλος, Ευγενιάδης 7 (1), Μανελίδης, Μιχαλόπουλος 13 (1), Στάμος 20, Χαρατσίδης 2, Λάντζας

ΑΣ Ασβεστοχώρι (Μητριτζίκης): Πανούδης, Νικολάου 24 (3), Υδραγωγός 1, Κακατέλης 2, Πάγκος 7, Ρέππας 4, Αλατσίδης, Φρίγγιλος 12, Τσιτινίδης 1, Σειτανιώτης 4

Με ήττα ξεκίνησε το νέο έτος για την εφηβική ομάδα μπάσκετ της Ελπίδας, αφού δεν τα κατάφερε στον εκτός έδρας αγώνα απέναντι στην αντίστοιχη της Αναγέννησης Φλόγας Πολίχνης και ηττήθηκε με 61-59. Η ομάδα του Μάκη Γεροντίδη, έδωσε σκληρή μάχη και πάλεψε μέχρι τέλους σε ένα παιχνίδι αμφίρροπο, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στον σκορ με μικρές διαφορές σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Το παιχνίδι έληξε με την Αναγέννηση Φλόγας πάνω στο σκορ με διαφορά τριών πόντων από τους Αμπελόκηπους.

Διαιτητες :Λάσπα, Βαΐτσης

Δεκάλεπτα : 17-15, 38-36, 45-50 ,61-59

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Τσιόγκας): Χαραλαμπίδης, Θεοδωρίδης 4, Κουτίδης 11 (1), Δεμουρτζίδης 5, Γκασιμπαγιατζίδης 2, Γρηγορόπουλος 9 (3), Αμέτογλου, Μαδεμτζίδης 2, Καλαντίδης 18 (1), Παπαδοπουλος 10.

ΕΛΠΙΣ (Γεροντίδης): Μπάρμπας 8, Σταματίου 1, Ιωαννίδης 16 (2), Σιμόπουλος 6, Βατάλης, Γυμνόπουλος 10, Ευγενιάδης 7, Μανελίδης 2, Μιχαλοπουλος 9 (2), Λάντζας.

Κακή εμφάνιση πραγματοποίησε η εφηβική ομάδα μπάσκετ της Ελπίδας στο εκτός έδρας παιχνίδι απέναντι στον Παναθλητικό-Πειραματικό και ηττήθηκε στις Συκιές με 89-46. Μπορεί η διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των δύο ομάδων να ήταν παραπάνω από εμφανής, ωστόσο στο αποτέλεσμα συνέβαλε και ο κακός εαυτός των παικτών της Ελπίδας που ήταν νωχελικοί και έκαναν συνεχόμενα λάθη. Από το παιχνίδι δεν έλλειψαν η ένταση και ο εκνευρισμός.

Στη διακοπή που ακολουθεί, οι παίκτες της Ελπίδας θα έχουν το χρόνο να αναδιοργανωθούν και να προετοιμαστούν ψυχολογικά και σωματικά για τον επόμενο αγώνα με την Αναγέννηση Φλόγας Πολίχνης (14/1) και να επιδιώξουν ένα καλύτερο αποτέλεσμα.

Τα δεκάλεπτα: 22-8, 42-16, 68-32, 89-46

Διαιτητές: Λαμπρέλης, Αγραφιώτης

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Δημητρόπουλος): Κουνατίδης 9, Θεοδοσίου 2, Παπαδόπουλος Γ. 2, Καγκόπουλος 5 (1), Ριζόπουλος 14, Βασιλείου 22 (1), Δρακάτος 6, Ζάχαρης 18, Γκογκόζης 9.

ΕΛΠΙΣ (Γεροντίδης): Μπάρμπας, Σταματίου 2, Ιωαννίδης 9, Σιμόπουλος 9 (1), Βατάλης, Γυμνόπουλος 6, Ευγενιάδης 13 (1), Μανελίδης 1, Παντούδης , Μιχαλόπουλος 8, Τρανός, Λάντζας.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Την ήττα γνώρισε η εφηβική ομάδα μπάσκετ της Ελπίδας, το απόγευμα του Σαββάτου, από την Δόξας Ελπίδας Ευόσμου με σκορ 89-46. Το παιχνίδι που έγινε στο ουδέτερο γήπεδο της Σταυρούπολης, λόγω κωλύματος του ΕΑΚ Αμπελοκήπων και ήταν από την αρχή παράσταση για έναν ρόλο, καθώς η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δυο ομάδες ήταν εμφανής. Οι παίκτες του Μάκη Γεροντίδη προσπάθησαν όσο μπορούσαν αλλά τελικά δεν άντεξαν στη μεγάλη πίεση των αντιπάλων, οι οποίοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έφτασαν εύκολα στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα.

Δεκάλεπτα: 14-26, 24-42, 35-73, 46-89

Διαιτητές: Κασόλη, Μπόνου

ΕΛΠΙΣ (Γεροντίδης): Μπάρμπας, Σταματίου 2, Ιωαννίδης 15 (3), Βατάλης 2, Γυμνόπουλος 12 (2), Ευγενιάδης 3 (1), Σιμόπουλος 2, Μιχαλόπουλος, Μανελίδης 10 (2), Λάντζας, Τρανός, Παντούδης.

Δύσκολη εκτός έδρας μάχη έδωσαν οι έφηβοι της Ελπίδας με τις Ελπίδες Ηλιούπολης και ηττήθηκαν με σκορ 62-48. Οι παίκτες του Μάκη Γεροντίδη πραγματοποίησαν αξιόλογη εμφάνιση και έπαιξαν με πάθος, σε ένα παιχνίδι γεμάτο ένταση. Αν και στο πρώτο δεκάλεπτο μπήκαν μουδιασμένα στο παρκέ, χωρίς να είναι αποτελεσματικοί, ανέβασαν ρυθμό και κόντραραν τους γηπεδούχους. Το ημίχρονο έληξε με τους γηπεδούχους να προηγούνται 46-30.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ελπίδα με γρήγορες αντεπιθέσεις μείωσε τη διαφορά στους 10 πόντους. Το σημαντικό είναι ότι οι παίκτες της Ελπίδας έπαιξαν παθιασμένα και με «ψυχή» παρουσιάζοντας καλή εικόνα στο κοινό. Το επόμενο παιχνίδι της ομάδας είναι στις 10/11 στο ΕΑΚ Αμπελοκήπων απέναντι στους Δ.Ε.Κ.Α.

Τα δεκάλεπτα: 17-13, 34-24, 46-30, 62-48

Διαιτητές: Κούσης, Αντωνέλου

ΕΛΠΙΔΕΣ: Σίσκος 4, Θεοδωσιάδης 5, Μπεκίρι 12 (1), Ροίδης 5, Μυλωνάς 2, Κυνηγόπουλος 8, Μπούτσικας 8, Δαμιανίδης, Ζήσης 3, Αποστολίδης 7, Φυλάκης 8.

ΕΛΠΙΣ (Γεροντίδης): Μπάρμπας 3, Σταματίου, Ιωαννίδης 2, Σιμόπουλος 17 (1), Βατάλης, Γυμνόπουλος 7, Ευγενιάδης 3, Μανελίδης, Παντούδης 2, Μιχαλόπουλος 14 (3), Τρανός, Λάντζας.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Την ήττα γνώρισε η εφηβική ομάδα μπάσκετ της Ελπίδας από την αντίστοιχη των Αμπελοκήπων-Μενεμένης με 61-71 στο ΕΑΚ Αμπελοκήπων, καθώς η εμφάνιση των παικτών του Μάκη Γεροντίδη δεν ήταν ανάλογη των δυνατοτήτων τους. Τα δύο πρώτα δεκάλεπτα κύλησαν με τους φιλοξενουμένους να έχουν το πάνω χέρι και να παίρνουν από την αρχή διαφορά στο σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο η Ελπίδα προσπάθησε να αντιδράσεις και κατά διαστήματα μείωνε τη διαφορά, αλλά οι απουσίες και τα επιπόλαια λάθη στην αρχή του παιχνιδιού στέρησαν τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 9-28, 25-36, 42-54, 61-71

Διαιτητές: Ηλιόπουλος, Βλαστός

ΕΛΠΙΣ (Γεροντίδης): Μπάρμπας 12, Σταματίου 6, Ιωαννίδης 20 (2), Σιμονόπουλος 13, Βατάλης, Γυμνόπουλος 5 (1), Μανελίδης 1, Παντούδης.

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ (Μαλτέζος): Πούλος, Θωμάς 7 (1), Δομζαρίδης, Σέβας 9 (1), Μητράκης 7, Γκόσιος, Πασενίδης 21 (1), Παναγιώτους 4, Καλαϊτζίδης 21 (5), Καρδαγάνης, Στεφάνου, Χρηστίδης.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Παρά το καλό ξεκίνημα και το αρχικό προβάδισμα, η εφηβική ομάδα μπάσκετ της Ελπίδας δεν τα κατάφερε και έχασε από την Hoop με 49-78 στο ΕΑΚ Αμπελοκήπων. Το πρόβλημα εντοπίσθηκε κυρίως στην άμυνα της ομάδας, η οποία επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να βάλλουν διαδοχικά και εύκολα καλάθια. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Μάκη Γεροντίδη μπήκε καλύτερα στο παρκέ και μείωσε τη διαφορά, αλλά παρά την προσπάθεια δεν κατάφερε να αλλάξει την έκβαση του αγώνα. Στην επόμενη αγωνιστική (26/11) η Ελπίδα θα αναμετρηθεί με την ομάδα των Αμπελοκήπων Μενεμένης.

Τα δεκάλεπτα: 8-23, 19-46, 34-61, 49-78

ΕΛΠΙΣ (Γεροντίδης): Μπάρμπας 9, Σταματίου 2, Ιωαννίδης 8 (1), Σιμόπουλος 6, Βατάλης 12, Γυμνόπουλος 4, Ευγενιάδης 4, Μανελίδης 2, Παντούδης , Μιχαλόπουλος 2, Τρανός, Λάντζας.

HOOP (Μασλαρινός): Σαχινίδης 5 (1), Μουρατίδης 17 (3), Παπανικολάου 11 (1), Δερβισόπουλος 25 (3), Σιμωνόπουλος 1, Φούρναρης 5, Αθανασιάδης 8 (1), Καρβουνιάρης, Αρβανίτης 3 (1), Δάικος 4, Δάικος.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Σημαντική εντός έδρας νίκη σημείωσε η εφηβική ομάδα μπάσκετ της Ελπίδας επί της Αναγέννησης Φλόγας με 53-34. Μπήκε δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο με όπλο την άμυνα, με αποτέλεσμα οι αντίπαλοι να αδυνατούν να ευστοχήσουν και το πρώτο δεκάλεπτο να λήξει 15-4. Το δεύτερο δεκάλεπτο κύλησε στον ίδιο ρυθμό με τους παίκτες του Μάκη Γεροντίδη να επικρατούν πλήρως. Στη συνέχεια η Ελπίδα φάνηκε να χαλαρώνει και να κάνει διαδοχικά και αβίαστα λάθη, χωρίς ωστόσο να κινδυνέψει.

Τα δεκάλεπτα: 15-4, 36-13, 41-28, 53-34

Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Κωνσταντινέλης

ΕΛΠΙΣ (Γεροντίδης): Μπάρμπας 8, Σταματίου, Ιωαννίδης 15 (1), Σιμόπουλος 4, Βατάλης 3, Γυμνόπουλος 7, Ευγενιάδης, Μανελίδης 8 (1), Παντούδης , Μιχαλόπουλος 8, Τρανός , Λάντζας.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Θεοδώρου): Χαραλαμπίδης, Θεοδωρίδης 13 (1), Κυτίδης 9 (1), Δεμουρτζίδης, Αμέτογλου 2, Γρηγορόπουλος 8 (2), Μαδεμτζίδης 2.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Η ομάδα εφήβων της Ελπίδας δεν τα κατάφερε στο εντός έδρας παιχνίδι απέναντι στον Παναθλητικό και ηττήθηκε στο ΕΑΚ Αμπελοκήπων 41-85. Με εμφανή τη διαφορά δυναμικότητας, οι παίκτες της Ελπίδας μπήκαν μουδιασμένοι στο παιχνίδι και δεν κατάφεραν να απειλήσουν σημαντικά τους αντιπάλους. Η αστοχία στα σουτ και στις βολές, αλλά κυρίως η κακή ψυχολογία ήταν ο λόγος που τους στοίχισε την νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 12-27, 24-45, 27-78, 41-85

Διαιτητές: Θρασυβουλίδης, Δημητρακόπουλος

ΕΛΠΙΣ (Γεροντίδης): Μπάρμπας, Σταματίου 9, Ιωαννίδης 11, Σιμόπουλος 4, Βατάλης 4, Ευγενιάδης, Μανελίδης,, Παντούδης 1, Μιχαλόπουλος 2, Τρανός 8, Λάντζας 2.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Δημητρόπουλος): Κανατίδης 10, Καρκατζάλης 4 (1), Θεοδοσίου, Παπαδόπουλος 2, Καγκόπουλος, Ριζόπουλος 16, Βασιλείου 21 (1), Δρακάτος 9, Ζάχαρης 20, Κόλλιας, Γκογκόζης 3.

Δύσκολη εκτός έδρας μάχη έδωσε η εφηβική ομάδα μπάσκετ της Ελπίδας απέναντι στην Δόξα Ελπίδος Ευόσμου και δεν άντεξαν, με αποτέλεσμα την ήττα με 96-35. Με την διαφορά δυναμικότητας αισθητή και σημαντικές απουσίες βασικών παικτών, η Ελπίδα δεν κατάφερε να απειλήσει την αντίπαλη ομάδα, η οποία πίεζε ασταμάτητα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Με την λήξη του αγώνα, ο προπονητής της ομάδας Μάκης Γεροντίδης είπε στους παίκτες του να κρατήσουν ψηλά το κεφάλι και να συνεχίσουν.

Τα δεκάλεπτα: 24-10, 52-19,71-31, 96-35

Διαιτητές: Καρκαλέτσης, Τσαλκιτζής

ΔΟΞΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 24, Παπασαβόγλου 3 (1), Παπασαβόγλου 4, Παπαπασχάλης 4, Ζαχαρίας 6, Γκούμας 15, Περρής 15 (3), Καλονικίδης 8, Δέτσικας 17.

ΕΛΠΙΣ (Γεροντίδης): Μπάρμπας 8, Σταματίου 4, Ιωαννίδης 11 (1), Σιμόπουλος 4 (1), Ευγενιάδης 2, Μανελίδης 3, Παντούδης, Μιχαλόπουλος 1, Τρανός 2.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Εντός έδρας ήττα για τους έφηβους της Ελπίδας Αμπελοκήπων από την αντίστοιχη ομάδα των Ελπίδων Ηλιούπολης με 40-72, αφού η διαφορά δυναμικότητας ήταν εμφανής. Η ομάδα του Μάκη Γεροντίδη, που έπαιζε με σημαντικές απουσίες, έκανε φιλότιμες προσπάθειες αλλά ήταν αδύνατον να αντέξει στη μεγάλη πίεση των αντιπάλων με αποτέλεσμα να υποπέσει σε αρκετά λάθη και να δεχτεί εύκολα καλάθια.

Τα δεκάλεπτα: 5-25, 15-39, 32- 52, 40- 72

ΕΛΠΙΣ (Γεροντίδης): Μπάρμπας 5, Σταματίου 4, Βατάλης 4, Γυμνόπουλος 7 (1), Ευγενιάδης 4, Σιμόπουλος 11, Μιχαλόπουλος 3, Μανελίδης 2, Λάντζας, Τρανός.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

«Εσπασε το ρόδι» η εφηβική ομάδα μπάσκετ της Ελπίδας Αμπελοκήπων απέναντι στους Αμπελόκηπους Μενεμένης στο ΕΑΚ Αμπελοκήπων, παίρνοντας τη νίκη με 37-44. Στα δύο πρώτα δεκάλεπτα οι παίκτες του Μάκη Γεροντίδη πραγματοποίησαν καλή εμφάνιση, δημιουργώντας απόσταση ασφαλείας. Ωστόσο, η διαφορά αυτή έκανε την Ελπίδα να χαλαρώσει επιτρέποντας τους αντιπάλους να μειώσουν και να μετατρέψουν ένα εύκολο παιχνίδι σε ντέρμπι. Τα δύο τελευταία δεκάλεπτα όμως, δεν ήταν αρκετά για να αλλάξουν την εικόνα του ματς και να στερήσουν τη νίκη από την Ελπίδα.

Τα δεκάλεπτα: 11-14, 15-24, 27-34, 37-44

ΑΜΠ. ΜΕΝΕΜΕΝΗ (Μαλτέζος): Θώνας, Καλαϊτζίδης 6, Δομζαρίδης, Μήτρακας 4, Γκόσιος, Πασενίδης 15, Παναγιώτου 8, Σέβας, Στεφάνου 4.

ΕΛΠΙΣ (Γεροντίδης): Μπάρμπας 8, Σταματίου 3, Ιωαννίδης 15 (1), Σιμόπουλος 4, Βατάλης 6, Γυμνόπουλος 8 (2), Ευγενιάδης, Μανελίδης, Παντούδης, Μιχαλόπουλος, Γιαμπουρίδης.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Παρά το δυναμικό ξεκίνημα, στον πρώτο εκτός έδρας αγώνα του πρωταθλήματος απέναντι στην Hoop, η ομάδα μπάσκετ των Εφήβων δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα που είχε στα τρία πρώτα δεκάλεπτα, με αποτέλεσμα να σημειώσει την πρώτη της ήττα. Η καλή συνεργασία των παικτών μεταξύ τους και η ασφυκτική άμυνα της ομάδας, δημιούργησαν ελπίδες για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Τα δεκάλεπτα: 11-18, 20-33, 36-39, 53-48

HΟΟΡ (Μασλαρινός): Κωτσιόπουλος, Μουρατίδης 9 (1), Καρβουνιάρης, Πρατρίδης, Χατζηγεωργίου, Δαϊρος 7, Αθανάσιος 7, Τσινασπανίδης, Αρβανίτης 4, Παπανικολάου 12 (1), Φούρναρης 4, Τερίδης 10.

ΕΛΠΙΣ (Γεροντίδης): Μπάρμπας 6, Σιμόπουλος (1), Ιωαννίδης 18 (1), Παντούδης, Βατάλης 8, Ευγενιάδης, Μανελίδης, Σταματίου 4, Μιχαλόπουλος, Γιαμπουρίδης.