Η Ελπίδα Αμπελοκήπων συμμετέχει στην προσπάθεια που καταβάλλει ο καθένας από εμάς και κάθε οικογένεια, για την προφύλαξη από τη νόσο του κορωνοϊού και για την αποτροπή της μετάδοσής της στους συνανθρώπους μας.

Ακολουθούμε με συνέπεια τους απαραίτητους κανόνες υγιεινής, αποφεύγουμε τις άσκοπες μετακινήσεις και δείχνουμε την υπομονή και την πειθαρχία που χρειάζεται ώστε να κερδίσουμε όλοι μαζί αυτόν τον αγώνα!

Κάνουμε μπλοκ στον Covid-19.... Μένουμε σπίτι!

Σας ενημερώνουμε ότι, για λόγους προστασίας από τη νόσο COVID-19, όλες οι προπονήσεις των τμημάτων του ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων αναστέλλονται μέχρι νεωτέρας.

Παράλληλα, έχουν ήδη ανασταλεί οι προγραμματισμένες αγωνιστικές υποχρεώσεις όλων των ομάδων μας.
 
Θα σας ενημερώνουμε για οποιαδήποτε νεότερη εξέλιξη.

Ας δείξουμε όλοι μας την απαιτούμενη προσοχή και υπευθυνότητα, ώστε να αποφύγουμε τη διασπορά του ιού και να προφυλάξουμε τον εαυτό μας, αλλά και τις ευπαθείς ομάδες του πληθυσμού.



Σας προσκαλούμε στην ετήσια κοπή της πίτας του ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων, που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 16 Φεβρουαρίου 2020 και ώρα 12:00 στο κλειστό γυμναστήριο "Ι. Λεμονίδης".


Σας περιμένουμε όλους εκεί, σε μια γιορτινή ατμόσφαιρα.

Σας ανακοινώνουμε το πλήρες αγωνιστικό πρόγραμμα των ομάδων βόλεϊ και μπάσκετ της Ελπίδας Αμπελοκήπων, για το επταήμερο από την Πέμπτη 5 Μαρτίου μέχρι και την Τετάρτη 11 Μαρτίου 2020.

Σας περιμένουμε κοντά μας, για να στηρίξετε τις ομάδες μας!

ΒΟΛΕΪ: ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ: ΦΙΛΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ

Σάββατο 07/03, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»
09:15 - 10:30: ΑΣ Ελπίς - Πήγασος Πολίχνης: Ακαδημίες 2 (έτος γεν. 2010-2011)
10:15 - 11:30: ΑΣ Ελπίς - Πήγασος Πολίχνης: Ακαδημίες 3 (έτος γεν. ​2008-2009)
11:15 - 12:30: ΑΣ Ελπίς - Πήγασος Πολίχνης: Ακαδημίες 1 (έτος γεν. 2012-2013-2014) και Τμήμα Μίνι Αγοριών (κ. Κολεσιώτη)
12:15 - 13:30: ΑΣ Ελπίς - Πήγασος Πολίχνης: Τμήμα 4Χ4 (κ. Κυλίτση)


ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΠΕΣΘ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (6η αγωνιστική)

Σάββατο 07/03 (14:15, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς 1 - ΑΠΣ Αίας 1

 

ΒΟΛΕΪ: ΑΝΔΡΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ VOLLEYLEAGUE (16η αγωνιστική)

Σάββατο 07/03 (16:00, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - Φοίνικας Σύρου

 

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Α’ φάση, 4η αγωνιστική)

Σάββατο 07/03 (16:15, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Μακεδόνες Αξιού

 

ΒΟΛΕΪ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ (18η αγωνιστική)

Σάββατο 07/03 (17:00, Κ.Γ. 1ου Γυμνασίου-Λυκείου Λάρισας): ΕΑ Λαρίσης - ΑΣ Ελπίς

 

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (3η αγωνιστική)

Σάββατο 07/03 (18:00, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς 1 - ΑΣ Ηρακλής 2015

 

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΚΑΣΘ (1η αγωνιστική)

Σάββατο 07/03 (20:00, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): Τζίπσι Κινγκς - ΑΣ Ελπίς

 

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (3η αγωνιστική)

Κυριακή 08/03 (14:15, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς 2 - ΑΣ Άρης

 

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΜΙΝΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΚΑΣΘ (1η αγωνιστική)

Κυριακή 08/03 (16:15, Κ.Γ. Ελευθερίου): ΑΣ Πρωτέας - ΑΣ Ελπίς

 

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΑΝΔΡΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ (18η αγωνιστική)

Κυριακή 08/03 (18:00, Κ.Γ. Μακεδονικού): ΑΣ Μακεδονικός - ΑΣ Ελπίς

 

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΠΕΣΘ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (6η αγωνιστική)

Κυριακή 08/03 (18:30, ΔΑΚ Ασβεστοχωρίου): ΜΑΣ Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου - ΑΣ Ελπίς 2

 

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΑ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΚΑΣΘ (1η αγωνιστική)

Κυριακή 08/03 (18:45, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Ιωνικός Ιωνίας

 

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΝΕΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (Β' φάση, 7η αγωνιστική)

Τετάρτη 11/03 (21:30, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - ΒΑΟ

 

 

Σας ανακοινώνουμε το πλήρες αγωνιστικό πρόγραμμα των ομάδων βόλεϊ και μπάσκετ της Ελπίδας Αμπελοκήπων, για το επταήμερο από την Πέμπτη 13 Φεβρουαρίου μέχρι και την Τετάρτη 19 Φεβρουαρίου 2020.

Σας περιμένουμε κοντά μας, για να στηρίξετε τις ομάδες μας!

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (1η αγωνιστική)
Σάββατο 15/02 (13:30, Κ.Γ. Τρίγλιας): ΠΟ Μουδανιών - ΑΣ Ελπίς 1

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΠΕΣΘ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (4η αγωνιστική)
Σάββατο 15/02 (14:15, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς 1 - ΑΠΚ Νεάπολης

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Α’ φάση, 2η αγωνιστική)
Σάββατο 15/02 (16:15, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς - ΑΜΣ Αναγέννηση Ρυσίου

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΠΕΣΘ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (4η αγωνιστική)
Σάββατο 15/02 (17:30, ΔΑΚ Πεύκων): Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων - ΑΣ Ελπίς 2

ΒΟΛΕΪ: ΑΝΔΡΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ VOLLEYLEAGUE (13η αγωνιστική)
Σάββατο 15/02 (18:30, Κ.Γ. «Ζηρίνειο»): ΑΟΠ Κηφισιάς - ΑΣ Ελπίς

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΕΦΗΒΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (18η αγωνιστική)
Σάββατο 15/02 (20:00, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - ΚΣ Γέφυρας

ΒΟΛΕΪ & ΜΠΑΣΚΕΤ: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ ΑΣ ΕΛΠΙΣ
Κυριακή 16/02 (12:00, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»)

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Α’ φάση, 1η αγωνιστική)
Κυριακή 16/02 (15:00, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς 2 - Πήγασος Πολίχνης 1

ΒΟΛΕΪ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ (15η αγωνιστική)
Κυριακή 16/02 (18:00, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς - ΓΣΓ Νίκη Αλεξανδρούπολης

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (18η αγωνιστική)
Κυριακή 16/02 (20:00, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - ΕΚ Σταυρούπολη

ΒΟΛΕΪ: ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Προημιτελική φάση, 2ος αγώνας)
Δευτέρα 17/02 (21:30, Κ.Γ. «Αλ. Νικολαΐδης»): Πήγασος Πολίχνης - ΑΣ Ελπίς

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΝΕΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (Β' φάση, 4η αγωνιστική)
Τετάρτη 19/02 (21:30, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - ΑΕ Πυλαίας

 

Σας ανακοινώνουμε το πλήρες αγωνιστικό πρόγραμμα των ομάδων βόλεϊ και μπάσκετ της Ελπίδας Αμπελοκήπων, για το επταήμερο από την Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου μέχρι και την Τετάρτη 4 Μαρτίου 2020.

Σας περιμένουμε κοντά μας, για να στηρίξετε τις ομάδες μας!

ΒΟΛΕΪ: ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ: ΦΙΛΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ

Σάββατο 29/02 (09:30 - 10:30, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς - Αίας Ευόσμου (Ακαδημίες 2, έτος γενν. 2010 & 2011)
Σάββατο 29/02 (10:30 - 11:30, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς - Αίας Ευόσμου (Ακαδημίες 3, έτος γενν. 2008 αρχάρια & 2009)


ΒΟΛΕΪ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ (17η αγωνιστική)

Σάββατο 29/02 (19:00, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Ασκληπιός Τρικάλων


ΒΟΛΕΪ: ΑΝΔΡΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ VOLLEYLEAGUE (15η αγωνιστική)

Κυριακή 01/03 (15:30, Κ.Γ. Αγίου Θωμά): Παναθηναϊκός - ΑΣ Ελπίς


ΜΠΑΣΚΕΤ:
ΝΕΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (Β' φάση, 6η αγωνιστική)

Τετάρτη 04/03 (21:30, Κ.Γ. Λαγκαδά): ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά - ΑΣ Ελπίς

Σας ανακοινώνουμε το πλήρες αγωνιστικό πρόγραμμα των ομάδων βόλεϊ και μπάσκετ της Ελπίδας Αμπελοκήπων, για το επταήμερο από την Πέμπτη 6 Φεβρουαρίου μέχρι και την Τετάρτη 12 Φεβρουαρίου 2020.

Σας περιμένουμε κοντά μας, για να στηρίξετε τις ομάδες μας!

ΒΟΛΕΪ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ (14η αγωνιστική)
Σάββατο 08/02 (18:00, ΔΑΚ Καλαμίτσας): ΑΟ Καβάλα - ΑΣ Ελπίς

ΒΟΛΕΪ: ΑΝΔΡΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ VOLLEYLEAGUE (12η αγωνιστική)
Σάββατο 08/02 (19:00, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - ΠΑΟΚ

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΕΦΗΒΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (17η αγωνιστική)
Σάββατο 08/02 (19:00, Κ.Γ. Αγ. Αθανασίου): ΑΟΚ Αγ. Αθανάσιος - ΑΣ Ελπίς

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Β’ φάση, 5η αγωνιστική)
Σάββατο 08/02 (20:00, Κ.Γ. «Αλ. Νικολαΐδης»): Πήγασος Πολίχνης - ΑΣ Ελπίς

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (17η αγωνιστική)
Κυριακή 09/02 (12:00, Κ.Γ. Δρυμού): ΑΣ Δόξα Δρυμού - ΑΣ Ελπίς

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΠΕΣΘ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (3η αγωνιστική)
Κυριακή 09/02 (14:15, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς 2 - ΑΣ Μακεδονικός

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΠΕΣΘ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (3η αγωνιστική)
Κυριακή 09/02 (15:30, Κ.Γ. «Κλ. Βικελίδης»): ΑΣ Άρης 2 - ΑΣ Ελπίς 1

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΑΝΔΡΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ (16η αγωνιστική)
Κυριακή 09/02 (18:00, Κ.Γ. Περαίας): Ζέφυρος - ΑΣ Ελπίς

ΒΟΛΕΪ: ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Προημιτελική φάση)
Δευτέρα 10/02 (21:15, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς - Πήγασος Πολίχνης

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΝΕΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (Β' φάση, 3η αγωνιστική)
Τρίτη 11/02 (21:45, Κ.Γ. ΒΑΟ): ΒΑΟ - ΑΣ Ελπίς

ΒΟΛΕΪ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ (Φάση των «16»)
Τετάρτη 12/02 (19:30, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς - ΑΠΣ Αίας Ευόσμου

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Α’ φάση, 1η αγωνιστική)
ΑΣ Ελπίς: Ρεπό


Σας ανακοινώνουμε το πλήρες αγωνιστικό πρόγραμμα των ομάδων βόλεϊ και μπάσκετ της Ελπίδας Αμπελοκήπων, για το επταήμερο από την Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου μέχρι και την Τετάρτη 26 Φεβρουαρίου 2020.

 

Σας περιμένουμε κοντά μας, για να στηρίξετε τις ομάδες μας!

 

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΠΕΣΘ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (5η αγωνιστική)

Σάββατο 22/02 (16:00, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): Ακαδημία Βόλλεϋ Όλυμπος - ΑΣ Ελπίς 1

 

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Α’ φάση, 3η αγωνιστική)

Σάββατο 22/02 (17:30, Κ.Γ. Βότση): ΑΕΣ Κρόνος - ΑΣ Ελπίς

 

ΒΟΛΕΪ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ (16η αγωνιστική)

Σάββατο 22/02 (18:00, ΔΑΚ Πεύκων): Ακαδημία Πρωταθλητών Πεύκων - ΑΣ Ελπίς

 

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (2η αγωνιστική)

Κυριακή 23/02 (13:30, Κ.Γ. «Αλ. Νικολαΐδης»): Πήγασος Πολίχνης 2 - ΑΣ Ελπίς 1

 

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΠΕΣΘ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (5η αγωνιστική)

Κυριακή 23/02 (15:30, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς 2 - Αετός Φιλύρου

 

ΒΟΛΕΪ: ΑΝΔΡΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ VOLLEYLEAGUE (14η αγωνιστική)

Κυριακή 23/02 (16:00, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - ΟΦΗ

 

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (2η αγωνιστική)

Κυριακή 23/02 (16:30, ΔΑΚ Πανοράματος): ΑΕΝ Πανοράματος - ΑΣ Ελπίς 2

 

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΑΝΔΡΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ (17η αγωνιστική)

Κυριακή 23/02 (19:30, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - ΜΑΣ Ευ. Μαντουλίδης

 

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΝΕΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (Β' φάση, 5η αγωνιστική)

Τετάρτη 26/02 (21:30, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - ΑΕΠΣ Μαχητές Πειραματικό

Σας ανακοινώνουμε το πλήρες αγωνιστικό πρόγραμμα των ομάδων βόλεϊ και μπάσκετ της Ελπίδας Αμπελοκήπων, για το επταήμερο από την Πέμπτη 30 Ιανουαρίου μέχρι και την Τετάρτη 5 Φεβρουαρίου 2020.

Σας περιμένουμε κοντά μας, για να στηρίξετε τις ομάδες μας!

ΒΟΛΕΪ: ΝΕΑΝΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Final Four, 1η αγωνιστική)
Πέμπτη 30/01 (20:30, Ε.Γ. Μίκρας): ΑΣ Ελπίς - ΠΑΟΚ

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΠΕΣΘ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (2η αγωνιστική)
Σάββατο 01/02 (14:15, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς 1 - ΑΜΣ Κεραυνός Αγ. Παύλου

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Β’ φάση, 4η αγωνιστική)
Σάββατο 01/02 (16:00, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς - ΠΟ Μουδανιών

ΒΟΛΕΪ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ (13η αγωνιστική)
Σάββατο 01/02 (19:00, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός

ΒΟΛΕΪ: ΑΝΔΡΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ VOLLEYLEAGUE (11η αγωνιστική)
Σάββατο 01/02 (20:00, Ε.Γ. Μίκρας): Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - ΑΣ Ελπίς

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΕΦΗΒΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (16η αγωνιστική)
Σάββατο 01/02 (20:00, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Πρωτέας

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΠΕΣΘ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (2η αγωνιστική)
Κυριακή 02/02 (15:30, Σχολείο Ευόσμου): ΑΠΣ Αίας 2 - ΑΣ Ελπίς 2

ΒΟΛΕΪ: ΝΕΑΝΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Final Four, 2η αγωνιστική)
Κυριακή 02/02 (17:30, Ε.Γ. Μίκρας): ΑΣ Ελπίς - ΑΠΣ Ν. Βότσης

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΑΝΔΡΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ (15η αγωνιστική)
Κυριακή 02/02 (18:00, 11ο Δημ. Σχολείο Ευόσμου): ΔΕΚΑ - ΑΣ Ελπίς

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (16η αγωνιστική)
Κυριακή 02/02 (18:00, Κ.Γ. Μακεδονικού): ΑΣ Μακεδονικός - ΑΣ Ελπίς

ΒΟΛΕΪ: ΕΦΗΒΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Β’ φάση, 5η αγωνιστική)
Κυριακή 02/02 (21:30, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς - Πήγασος Πολίχνης

ΒΟΛΕΪ: ΑΝΔΡΕΣ: ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ (Προημιτελική φάση)
Τρίτη 04/02 (15:30, Κ.Γ. «Μ. Μερκούρη»): Ολυμπιακός - ΑΣ Ελπίς

ΒΟΛΕΪ: ΝΕΑΝΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Final Four, 3η αγωνιστική)
Τρίτη 04/02 (17:30, Ε.Γ. Μίκρας): ΑΣ Άρης - ΑΣ Ελπίς

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΝΕΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (Β' φάση, 2η αγωνιστική)
Τετάρτη 05/02 (21:30, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά

 

Οι αξίες αλλά και η μεγάλη δυναμική της οικογένειας της Ελπίδας Αμπελοκήπων αναδείχθηκαν με τον καλύτερο τρόπο στη λαμπρή γιορτή για την ετήσια κοπή της πίτας του συλλόγου, το μεσημέρι της Κυριακής 16 Φεβρουαρίου στο «Ι. Λεμονίδης», το οποίο κατακλύστηκε από πλήθος κόσμου: Εκατοντάδες παιδιά των ακαδημιών βόλεϊ και μπάσκετ, αθλητές και αθλήτριες από τις ανδρικές και από τη γυναικεία ομάδα, προπονητές, διοικητικοί παράγοντες, γονείς, χορηγοί της Ελπίδας, αλλά και πολλοί επίσημοι που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα, έκαναν αυτή την εκδήλωση ξεχωριστή!

Οι διοργανωτές ευχαρίστησαν αρχικά τους χορηγούς της γιορτής: Τα είδη κομμωτηρίου ΚΥΑΝΑ που πρόσφεραν εκπτωτικές κάρτες στους παρευρισκόμενους, το Φροντιστήριο Αγγλικών Παπασταματίου, το ζαχαροπλαστείο Παπασωτηρίου που δημιούργησε με μοναδικό τρόπο τη βασιλόπιτα, καθώς και το Φροντιστήριο Μέσης Εκπαίδευσης Πεχλιβανίδη.

Και τα 30 τμήματα βόλεϊ και μπάσκετ που καλλιεργεί η Ελπίδα Αμπελοκήπων χάρισαν λάμψη με την παρουσία τους, ενώ από την κοπή της πίτας δεν έλειψε ούτε το πιο αγαπημένο τμήμα του συλλόγου, τα παιδιά από το Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης για άτομα με ειδικές ικανότητες, το ΚΔΑΠ-ΜΕΑ Αμπελοκήπων-Μενεμένης.

Εκ μέρους του Δ.Σ. του ΑΣ Ελπίς, χαιρετισμό απεύθυνε ο Χρήστος Γκαλμπένης, δεδομένης της απουσίας του προέδρου Απόστολου Σταυρίδη λόγω ανειλημμένων επαγγελματικών υποχρεώσεων, ενώ στην συνέχεια τον λόγο πήρε ο Δήμαρχος Αμπελοκήπων-Μενεμένης κ. Λάζαρος Κυρίζογλου, που υπογράμμισε τις στενές σχέσεις της Δημοτικής Αρχής με τον σύλλογο.

Επιπλέον, εκ μέρους της δημοτικής παράταξης «Πολίτες σε Δράση», χαιρετισμό απεύθυνε η κυρία Κική Ζωναρέλη, εκπροσωπώντας τον επικεφαλής της παράταξης κ. Γιώργο Κυριλλίδη, που δεν μπόρεσε να παραστεί.

Ακολούθησε ο καθαγιασμός της πίτας από τον πατέρα Γεράσιμο και η κοπή της. Εκτός από τα αγωνιστικά τμήματα του συλλόγου, τη διοίκηση, τους προπονητές και το υπόλοιπο ανθρώπινο δυναμικό της Ελπίδας, ένα κομμάτι περίμενε και καθέναν από τους επίσημους, οι οποίοι τίμησαν με την παρουσία τους την εκδήλωση:

- Ο Δήμαρχος Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Λάζαρος Κυρίζογλου

- Η εκπρόσωπος της δημοτικής παράταξης «Πολίτες σε Δράση», Κική Ζωναρέλη, εκ μέρους του επικεφαλής κ. Κυριλλίδη

- Ο πρόεδρος της ΕΠΕΣΘ, Βαγγέλης Ντινόπουλος

- Ο εκπρόσωπος της ΕΚΑΣΘ, Λεωνίδας Παπακώστας

- Ο πρόεδρος του Συνδέσμου Ελλήνων Προπονητών Πετοσφαίρισης, Κώστας Χαριτωνίδης, ο οποίος χειροκροτήθηκε ιδιαίτερα όταν δήλωσε:
«Δεν θα μιλήσω για την Ελπίδα ως προπονητής, αλλά ως παππούς. Παρότι ζω σε άλλη περιοχή, επέλεξα για τα εγγόνια μου τις ακαδημίες αυτού του συλλόγου, επειδή τους προσφέρει το καλύτερο περιβάλλον».

- Ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Απόστολος Φουκίδης

- Ο Αντιδήμαρχος Οικονομικών Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Γιώργος Καζαντζίδης

- Ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Παύλος Κεσόγλου

- Ο πρόεδρος του δημοτικού συμβουλίου Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Αλέξανδρος Κουσενίδης

- Ο πρόεδρος του ΚΔΕΔΑΠ, Κυριάκος Αβραμίδης

- Ο πρόεδρος της Δευτεροβάθμιας Επιτροπής Παιδείας, Γιώργος Κατζικάς

- Η πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Μενεμένης, Αναστασία Παλικαρίδου

- Η δημοτική σύμβουλος Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Μαρία Καϊκατζάνη

- Ο πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας Αμπελοκήπων, Γιάννης Χαλκίδης

- Ο σύμβουλος της Δημοτικής Κοινότητας Αμπελοκήπων, Θωμάς Πάντσης

- Ο σύμβουλος της Δημοτικής Κοινότητας Αμπελοκήπων, Κωνσταντίνος Καραμπέρης

- Το μέλος της δημοτικής παράταξης «Πολίτες σε Δράση», Γιάννης Αθανασιάδης

- Η Διευθύντρια Αθλητισμού του Δήμου Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Μάγδα Ρουσσέτη

Το φλουρί της βασιλόπιτας έπεσε, για ακόμη μία φορά, στο κομμάτι του ΚΔΑΠ-ΜΕΑ, ενώ παράλληλα μοιράστηκαν ατομικά πιτάκια σε όλους τους αθλητές και αθλήτριες του συλλόγου μας.

Η όμορφη εκδήλωση ολοκληρώθηκε με τις καλύτερες ευχές όλων για το έτος 2020, ώστε η Ελπίδα να συνεχίσει να μεγαλώνει και οι αθλητές και αθλήτριές της να έχουν επιτυχίες σε όλα τα επίπεδα.

Το ραντεβού όλων ανανεώθηκε φυσικά για τα προσεχή παιχνίδια των αγωνιστικών τμημάτων, αλλά και για τη μεγάλη χοροεσπερίδα του συλλόγου, η οποία θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 4 Απριλίου!

Στιγμιότυπα από την κοπή πίτας της Ελπίδας Αμπελοκήπων:





























































 

 

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία του ΑΣ Ελπίς η κοπή της πίτας του Διοικητικού Συμβουλίου του συλλόγου, σε μια ζεστή ατμόσφαιρα. Οι άνθρωποι του συλλόγου αντάλλαξαν ευχές για υγεία, ομοψυχία και επιτυχίες για όλα τα τμήματα που καλλιεργεί η Ελπίδα.

Τυχερός της βραδιάς ήταν το μέλος του Δ.Σ. Βασίλης Καραμπίδης, που κέρδισε το φλουρί.

Εντός των επόμενων ημερών θα ανακοινωθεί και η ημερομηνία της μεγάλης εκδήλωσης κοπής της πίτας του συλλόγου, στην οποία θα είναι παρόντες εκπρόσωποι όλων των τμημάτων και των ομάδων της Ελπίδας Αμπελοκήπων.