ΕΛΠΙΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ- Γ.Σ ΔΡΑΜΑΣ 3-0 (25-16, 25-18, 25-08)

Ένα ήρεμο απόγευμα στο ¨Ι. Λεμονίδης¨, πέρασαν τα κορίτσια της Ελπίδας που επικράτησαν 3-0 επί του Γυμναστικού Συλλόγου Δράμας. Μια δίκαια νίκη που φάνηκε από την αρχή πως θα πραγματοποιηθεί καθώς υπήρχε διαφορά επιπέδου ανάμεσα στις δύο ομάδες με τις δραμινές να μη πιάνουν καλή απόδοση και να μη καταφέρνουν να φανούν ανταγωνιστικές, εκτός από κάποια σημεία στο δεύτερο σετ. Το παιχνίδι δεν αντέχει κριτικής με τη γηπεδούχο ομάδα να πιάνει ρυθμό από την αρχή του παιχνιδιού και να τον επιβάλλει. Καλά τα ποσοστά στην  υποδοχή και στην επίθεση για την ομάδα του Γιώργου Χρυσομαλλίδη, ενώ από την άλλη, δεν έλειψαν τα αβίαστα λάθη για τα κορίτσια του Ηλιόπουλου, που μετά το 2-0 κατέρρευσαν, με αποτέλεσμα το τρίτο σετ να τελειώσει με χαρακτηριστικό σκορ.

Ελπίς (Χρυσομαλλίδης): Καραμούτσα, Ιακωβίδου, Μ. Μπολέτου, Κ. Μπολέτου, Παπάζογλου, Καλαντάτζε, Χατζηελευθερίου (λ)/ Νότη, Δέμπη, Ντολοπούλου, Δρακουλίδου, Μπιλιούρη

Γ. Σ. Δράμας (Ηλιόπουλος): Καρατζά, Ε. Ηλιοπούλου, Α. Ηλιοπούλου, Καγκαδάκη, Πιτσακτσή, Παρούτση, Κωνσταντινίδου (λ)/ Βογιατζή, Φωτεινόζογλου, Καμπάνταη