Δεν τα κατάφερε η παιδική ομάδα της Ελπίδας και ηττήθηκε από την ΔΕΚΑ Ευόσμου με 85-50, στο ΕΑΚ Αμπελοκήπων. Η αντίπαλη ομάδα βρέθηκε μπροστά από το πρώτο δεκάλεπτο με 18-13 και παρόλο που η Ελπίδα κατάφερε να την πλησιάσει στο σκορ, τελικά δεν κατάφερε να φέρει την ανατροπή.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες της Ελπίδας βελτίωσαν την επίθεση όμως μετά το ημίχρονο οι επιδόσεις τους μειώθηκαν σημαντικά κι έτσι ο αγώνας συνεχίστηκε μέχρι τη λήξη του με την ΔΕΚΑ να προηγείται.

Την επόμενη αγωνιστική (17/12) η παιδική ομάδα της Ελπίδας θα αναμετρηθεί με τον Πρωτέα στο γήπεδο του Ελευθέριου Κορδελιού.

Δεκάλεπτα: 18-13, 34-29, 56-37, 85-56

Διαιτητές: Γαβρίδης, Καραβάς

ΕΛΠΙΣ (Γεροντίδης): Βογιατζής, Τσουλφαΐδης, Κουτούλας 4, Κέλογλου, Στόικος 7 (1), Καμπάνταης 15, Στάμος 6, Αμπαζίδης 2, Καραπαναγιωτίδης, Λασπίδης, Κουτσομήτρος 17.

ΔΕΚΑ (Παϊτζόγλου): Μουτσίκας 8, Παγωνίδης, Ζωγράφος 10, Ντόντης, Αδαμίδης 18, Χατζηιωάννης 16, Δασυαπόπουλος 10, Καλαποθαράκος 8, Χρονόπουλος, Λιλης 7, Κυρίζογλου 2.