ΕΛΠΙΣ - ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ  63-81

Δεν τα κατάφερε η Κ20 καθώς ηττήθηκε εντός έδρας από τους Μαχητές Πεύκων. Η διαφορά αντικατοπτρίζει και την εικόνα του αγώνα καθώς τα πράγματα δεν πήγαν καλά για την ομάδα μας, παρότι η αρχή ήταν πάρα πολύ καλή. Με καλές επιθετικές προσπάθειες, η Ελπίδα έκλεισε προηγούμενη με 7 πόντους το πρώτο δεκάλεπτο. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Δόξα ισορρόπησε αλλά η διαφορά στο παιχνίδι, έγινε στο τρίτο δεκάλεπτο όπου η φιλοξενούμενη ομάδα ήταν καλύτερη, πετυχαίνοντας καλάθια από…παντού με τους νεαρούς της Ελπίδας να παθαίνουν μπλακ άουτ και η διαφορά ξέφυγε. Σε εκείνο το σημείο η άμυνα έγινε άγνωστη λέξη, ενώ στη συνέχεια, γυρισμός δεν υπήρχε παρά την προσπάθεια της ομάδα μας να διορθώσει την κατάσταση και έτσι επήλθε η ήττα με το βαρύ 63-81. Μια ήττα που παρόλα αυτά συνοδεύτηκε από καλή προσπάθεια των παιδιών, καθώς αντιμετώπισαν τον δεύτερο του πρωταθλήματος