Άσφαιρη η Ελπίδα

Μετά από τρεις σερί νίκη στο πρωτάθλημα νέων η Ελπίδα Αμπελοκήπων ηττήθηκε εκτός έδρας με 68-49 από τους Μαχητές Δόξας Πεύκων. Οι παίκτες του Μάκη Γεροντίδη πλήρωσαν τις λανθασμένες επιλογές σε επίθεση και άμυνα την ώρα που οι γηπεδούχοι έβρισκαν εύκολα το δρόμο για το καλάθι. Μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου το παιχνίδι ήταν αρκετά ισορροπημένο με την γηπεδούχο ομάδα να έχει ένα μικρό προβάδισμα 8 πόντων. Στην Τρίτη περίοδο όμως οι παίκτες του Χαλκιά φόρτσαραν και πήραν μια διαφορά 15 πόντων την οποία διατήρησαν μέχρι τέλους για το τελικό 68-45 επί της Ελπίδας Αμπελοκήπων.
Δεκάλεπτα: 16-10, 29-21, 49-34, 68-45

Διαιτητές: Σελεβός-Κασαπίδης

ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ (Χαλκιάς): Πράντζος 7, Αναστασίου 20, Φιλιππίδης 10(1), Δημητρίου 2, Παπουνίδης 2, Γερομιχαλός, Παπαχρήστου 6, Δικταπανίδης 19(1), Γκαρίδης 2.

ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ(Γεροντίδης): Βασιλόπουλος 3(1), Μωϋσίδης, Μαχαιρίδης 17, Μηνασίδης 8, Αργυρίου 9, Ξενιτίδης, Παπαδημητρίου 4 , Καραμπίδης 4, Σπυριδωνίδης.