Ο αγώνας με τη ΧΑΝΘ δεν μπόρεσε να συνοδευτεί από την επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για την ανδρική ομάδα βόλεϊ, η οποία πάλεψε αλλά γνώρισε εντός έδρας ήττα με 1-3 σετ στο ματς της 5ης αγωνιστικής της Α2 Κατηγορίας.

Μετά το χαμένο πρώτο σετ, οι «πράσινοι» αντέδρασαν και ισοφάρισαν σε 1-1, αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν κάτι ανάλογο και στο τέταρτο σετ που κρίθηκε στις λεπτομέρειες (24-26), με συνέπεια η προσπάθειά τους να μείνει χωρίς βαθμολογικό αντίκρισμα.

Τα σετ: 20-25, 25-17, 18-25, 24-26.

ΑΣ ΕΛΠΙΣ (Κουτουνίδης): Όσσας, Μάρτσης, Διβάρης, Παχιαδάκης, Σκλόπης, Χρηστάκος / Δημητρακούδης (λ), Σταυρίδης (λ), Σιμητός, Χριστοφορίδης, Καλτσίδης, Κουτουνίδης, Γαλλιός.

ΧΑΝΘ (Νανάς): Γκούγκουρας, Πασχαλέρης, Κοτόρνος, Ευγενίδης, Ριβοσέκι, Τερζόγλου / Γκιούγκης (λ), Τσιανάβας (λ), Μουρκάκος, Αστρινάκης, Μπάμπαλης.