Ήττα με 37-26 από τον Όλυμπο Κορδελιού εκτός έδρας γνώρισε το γυναικείο μας τμήμα, στο ντεμπούτο του στο πρωτάθλημα της Α'  ΕΚΑΣΘ γυναικών.
Η ομάδα μας ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί με 7-9 στο πρώτο δεκάλεπτο και 12-18 στο ημίχρονο.
Στο δεύτερο μέρος, ο Όλυμπος έκανε την αντεπίθεσή του, εκμεταλλευόμενος την επιθετική δυστοκία των παικτριών μας, με αποτέλεσμα να περάσει μπροστά στο 30′ με 26-22.
Στην τελευταία περίοδο η ομάδα μας έκανε πολλά λάθη έχασε εύκολες επιθέσεις τα οποία εκμεταλλεύτηκε η αντίπαλη ομάδα και το παιχνίδι έληξε 37-26.
Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια για την προσπάθεια τους, σίγουρα αξίζανε ένα καλύτερο αποτέλεσμα!

Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γουναρίδης-Κοκκινίδης): Μπέλτσου, Βερώνη, Παπαγεωργοπούλου 4, Φυλακτού, Μπαξεβανίδου 5(1), Παπαμιλτιάδου 4, Παπάζογλου, Μελενικιώτου 6, Σπύρου 4, Βιολιστή, Νάντσου 3, Πουλάκη.