Με νίκη 3-2 σετ επί της ΑΕΝ Πανοράματος συνοδεύτηκε η επίσημη φετινή πρεμιέρα της ομάδας βόλεϊ Παίδων της Ελπίδας Αμπελοκήπων στο Πρωτάθλημα Αγοριών Κ18 της ΕΠΕΣΘ.

Έπειτα από το ρεπό της 1ης αγωνιστικής, οι παίκτες του Χρήστου Μπαλάσκα μπήκαν στο πρωτάθλημα «με το δεξί», κερδίζοντας έστω και δύσκολα στο «Ι. Λεμονίδης» έναν αξιόμαχο αντίπαλο, σ’ ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.
Η Ελπίδα προηγήθηκε με 2-0 σετ, αλλά το Πανόραμα κατάφερε να ισοφαρίσει, με συνέπεια το ματς να οδηγηθεί στο τάι μπρέικ, όπου η ομάδα μας μπόρεσε τελικά να επικρατήσει.

Τα σετ: 26-24, 25-19, 24-26, 20-25, 15-13.

ΑΣ ΕΛΠΙΣ (Χρ. Μπαλάσκας): Στάικος, Στεργίου, Μ. Σταμάτης, Κλεανθίδης, Γκανέλας, Ελευθεριάδης / Καραγιάννης (λ), Στέφος.

ΑΕΝ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ: Τριπτσόγλου, Νέλφος, Καρατζιοβαλής, Παπακωνσταντίνου, Μπινίκος, Χαλιμούρδας.