Νικηφόρα έληξε ο εκτός έδρας αγώνας για την Ελπίδα. Η ομάδα μας κατάφερε να επιβληθεί της ομάδας του Ασβεστοχωρίου με τελικό σκορ 51-47. Η ομάδα ήταν ιδιαίτερα επιθετική στα δύο πρώτα δεκάλεπτα με αποτέλεσμα να αποκτήσει ιδιαίτερα μεγάλο προβάδισμα έναντι της αντίπαλης ομάδας και με τις ομάδες να φτάνουν στο ημίχρονο με διαφορά 11 πόντων.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο, οι παίκτες της ομάδας δεν ήταν τόσο αποτελεσματικοί και ως εκ τούτου η ομάδα του Ασβεστοχωρίου κατόρθωσε να πλησιάσει στο σκορ και να μειώσει τη διαφορά στους δύο πόντους. Στο τέλος η ομάδα άντεξε την αντεπίθεση του Α.Σ.Α και κατέκτησε το ροζ φύλλο αγώνα.

Δεκάλεπτα: 4-9, 13-24, 26-35, 47-51

Διαιτητές: Σιταρίδης, Κουτσουμάρης, Μπαχτσεβανόπουλος

Α.Σ.Α. (Μητρητζίκης): Βαλεγράκης, Τάνης, Σερέτης 17 (1), Σταματέλλος 12 (2), Παπαχρήστος, Γεωργίου 3 (1), Σαχινίδης 10 (1), Χασεκίδης, Κανόπουλος 2, Τσιμπούρης, Μελίδης, Αρνίδης 3.

ΕΛΠΙΣ (Γκογκάκης): Γιάνκο, Φωτόπουλος 1, Δελής 2, Ζαγορίδης, Δημάκης 4, Γκαντάλης, Λύτας 17 (2), Τσιάτσος 2, Ξηρόπουλος 7, Παπαδόπουλος 1, Ζαταπάς 10, Χρηστίδης 8.