Εύκολο απόγευμα είχε το τμήμα Παμπαίδων 1 της Ελπίς-Δημόκριτος η οποία αντιμετώπισε επιτυχώς την αντίστοιχη του Πρωτέα με το σκορ να λήγει 76-33.Η ομάδα του Μάκη Γεροντίδη μπήκε δυναμικά στον αγώνα από το πρώτο δεκάλεπτο και κατάφερε να διατηρήσει την διαφορά της μέχρι την λήξη του αγώνα. Συγχαρητήρια στους αθλητές για τον αγώνα αλλά και σε όσους βρέθηκαν στον αγώνα.

Τα κατάφερε και το τμήμα των Παμπαίδων 2 της Ελπίς/Δημόκριτος να νικήσει το αντίστοιχο της Χαλκηδόνας με σκορ 37-40.Η ομάδα του Πέτρου Οξούζη μπήκε δυναμικά από το πρώτο δεκάλεπτο, με σωστή άμυνα και επίθεση. Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος αφού μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες βρισκόταν αρκετά κοντά στο σκορ. Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές για τον αγώνα αλλά και όσους παρευρέθηκαν στον αγώνα.