Δεν τα κατάφερε η εφηβική ομάδα της Ελπίδας και ηττήθηκε με 76-50 από τον Μακεδονικό στο γήπεδο του Μακεδονικού. Η ομάδα του Μάκη Γεροντίδη έβαλε τα δυνατά της στον τελευταίο αγώνα της χρονιάς, όμως η αντίπαλη ομάδα άσκησε υπερβολική πίεση ήδη από το πρώτο δεκάλεπτο, με αποτέλεσμα να περάσει μπροστά στο σκορ.

Η Ελπίδα παρουσίασε μια καλή προσπάθεια σε άμυνα και επίθεση, παρά τις απουσίες παικτών της που της στέρησαν δυναμικότητα. Μετά το ημίχρονο η ομάδα κατάφερε να ασκήσει λίγη παραπάνω πίεση, ωστόσο δεν αποδείχθηκε αρκετό για να φέρει την ανατροπή.

Δεκάλεπτα: 20-12, 41-20, 65-35, 76-50

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Δημακόπουλος

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Ιωαννίδης): Παπαδόπουλος 4, Μπίσμπος 2, Μηναϊδης 13, Καρακαβης 9 (1), Κυλαντωνίδης 6, Τρούβας 7, Αστερίου 12 (1), Τσινασλανίδης 4, Σαλματζίδης 4, Μάνκο 11 (1), Τσιρολλης 4.

ΕΛΠΙΣ (Γεροντίδης): Γιαγλής 2, Σταματίου 8, Ιωαννίδης, Σιμόπουλος 11, Ευγενιάδης 4, Μανελίδης 4, Χαρατσίδης 2, Στάμος 17, Λάντζας 2.