Δεν τα κατάφερε η ανδρική ομάδα της Ελπίδας στον αγώνα με το ΕΚ Σταυρούπολης, αφού ηττήθηκε με 70-65 στο γήπεδο της Ηλιούπολης. Η ομάδα του Στέργιου Γκούμα μπήκε δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο και βρέθηκε μπροστά στο πρώτο δεκάλεπτο. Στη συνέχεια όμως η αντίπαλη ομάδα έφερε την ανατροπή αφού από το δεύτερο δεκάλεπτο πέρασε μπροστά στο σκορ με διαφορά έξι πόντων και κατάφερε να τη διατηρήσει μέχρι το τέλος του αγώνα.

Παρά το αποτέλεσμα οι παίκτες της Ελπίδας παρουσίασαν ωραίο θέαμα στο κοινό, με πολλά τρίποντα και δυνατό χαρτί τους για ακόμα μια φορά την επίθεση. Την επόμενη αγωνιστική (8/12) η ανδρική ομάδα θα αναμετρηθεί με τον Αγ. Αθανάσιο στο ΕΑΚ Αμπελοκήπων.

Δεκάλεπτα: 14-20, 38-32, 56-47, 70-65

Διαιτητές: Θεοδώρου, Λουλουδιάδης

ΕΚ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Αμοιρίδης): Δουλγερίδης 6, Ταβλαρίδης 8 (1), Φωτιάδης, Χεμπεκίδης 4, Σιδηρόπουλος 10, Τσαβλίδης 8 (2), Χουμκοσλης 8, Σουρβας, Ζλάκιος 8, Μπάρκος, Πλιόσκας 6, Τετράδης 12 (1).

ΕΛΠΙΣ (Γκούμας): Μπίκης, Χρηστίδης 6 (3), Μήλλιος, Γκαντάλης, Καδηγιαννάκης 9 (1), Κανλής, Λύτας 21 (3), Τσιάτσος 25 (2), Μυλωνάς, Ζαταγιας 4.