Η παιδική ομάδα μπάσκετ της Ελπίδας νίκησε την αντίστοιχη της Αναγέννησης Φλόγας με σκορ 53-62 στο ΔΑΚ Πολίχνης, χωρίς ωστόσο να παρουσιάσει τον καλύτερο της εαυτό. Οι παίκτες της Ελπίδας μπήκαν δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο διαμορφώνοντας διαφορά 8 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά στο δεύτερο δεκάλεπτο οι κακές πάσες και τα κενά στην άμυνα επέτρεψαν στους γηπεδούχους να πλησιάσουν στο σκορ. Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε με την ομάδα του Μάκη Γεροντίδη μπροστά, χωρίς όμως να μπορεί να δημιουργήσει διαφορά ασφαλείας στο σκορ, μετατρέποντας στο τέταρτο δεκάλεπτο το παιχνίδι σε ντέρμπι.

Τα δεκάλεπτα: 7-15, 24-31, 40-53, 53-62

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Τσιόγκας): Στεργίου 7 (1), Κριθαρίδης, Πάντος 1, Κουτσοπαλίσης, Γκότζιας, Τζημούλης 2, Θεοδώρου 17 (2), Δαμανίδης 5 (1), Πόπα, Σινιάκης 21 (1), Μυρίδης, Ευθυμιάδης.

ΕΛΠΙΣ (Γεροντίδης): Γιαγκλής 3 (1), Τσουλφαΐδης, Κέλογλου, Ευγενιάδης 14 (1), Στόικος, Κουτούλας 2, Μιχαλόπουλος 22 (1), Στάμος 2, Καμπάνταης 19.