Προσφέροντας πολύ καλό θέαμα, η παιδική ομάδα μπάσκετ της Ελπίδας επικράτησε του Μακεδονικού στο ΕΑΚ Αμπελοκήπων με σκορ 80-42. Η καλή συνεργασία των παικτών σε συνδυασμό με την αποτελεσματική επίθεση μετέτρεψαν το παιχνίδι σε… περίπατο. Από την αρχή του αγώνα η Ελπίδα έδωσε ρυθμό στο παιχνίδι, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ το οποίο διατήρησε μέχρι τέλους. Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά στο σκορ άνοιξε, δίνοντας τη δυνατότητα στην ομάδα του Μάκη Γεροντίδη να παίξει καλό μπάσκετ προσφέροντας παράλληλα θέαμα στο κοινό.

Τα δεκάλεπτα: 17-10, 30-22, 58-26, 80-42

Διαιτητές: Καμηλάρης, Τζιαμπάσης

ΕΛΠΙΣ (Γεροντίδης): Τσουλφαΐδης, Χαρατσίδης 8, Κουτσομήτρος 10, Κέλογλου 2, Ευγενιάδης 17, Στόικος 7, Κουτούλας 4, Μιχαλόπουλος 24 (1), Στάμος 2, Καμπαντάης 6.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Γουναρίδης): Καραγκιόζης 10 (1), Τρούβας 1, Εμμανουηλίδης, Καλαϊτζής 4, Καρακάρης 8, Παπαδόπουλος, Μποσταντζής 4, Μάνκο 7, Μακάρας, Βαμβούρα 5, Τσαρουλίδης 3, Κυπαντωνίδης.