Ντέρμπι μόνο για ένα σετ ήταν ο αγώνας της ομάδας Παμπαίδων στα Μουδανιά, όπου έχασε από τον ΠΟΜ με 3-0. Η ομάδα του Βαλάντη Μαμάη προηγήθηκε με μεγάλες διαφορές στο πρώτο σετ, έφτασε μέχρι το 20-16, αλλά ένα σερί 8-0 των γηπεδούχων τους επέτρεψε να πάρουν το σετ και στη συνέχεια να κυριαρχήσουν. Με το αποτέλεσμα αυτό ο ΠΟ Μουδανιών παρέμεινε αήττητος, ενώ για την Ελπίδα ήταν η πρώτη απώλεια στο φετινό πρωτάθλημα. Την επόμενη αγωνιστική οι "πράσινοι" υποδέχονται τον Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Τα σετ: 25-21, 25-20, 25-16

ΠΟΜ (Ροδοβίτης): Οικονόμου, Πελέκας, Μαυρόπουλος, Τσαχλάρης, Κοτζάι, Τερτίρογλου - Φυλάττος, Αθανασιάδης, Μιχαλάκης, Θωμαδάκης.

ΕΛΠΙΣ (Μαμάης): Πούλος, Ρετζέπης, Αθανασίου, Φελεκίδης, Σιμητός, Μαγδαλιανίδης - Θ. Μυλωνάς, Θεοδ. Μυλωνάς, Χατζηνάκος, Κοτζιαμπουγιού.

* Την ήττα με 3-0 γνώρισε και η Β ομάδα Παμπαίδων στα Μουδανιά. Με εξαίρεση το πρώτο σετ, οι νεαροί αθλητές της Ελπίδας πάλεψαν τα άλλα δύο, ωστόσο δεν κατάφεραν να κερδίσουν ούτε ένα. Επόμενος αντίπαλος ο Ιωνικός στους Αμπελόκηπους.

Τα σετ: 25-12, 25-22, 25-23

Αγωνίστηκαν οι Ακριτίδης, Γιαμούκογλου, Παπουλίδης, Γκέρτσης, Πέτρου, Σειράς, Κεφαλάς, Αντωνιάδης, Ηλιάδης.

Β ΟΜΑΔΕΣ: ΠΟ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ - ΕΛΠΙΣ 3-0