Με το δεξί ξεκίνησε η γυναικεία ομάδα της Ελπίδας τις υποχρεώσεις της στην Β’ Φάση της Α2 Γυναικών, κερδίζοντας στο Ωραιόκαστρο τον ΔΑΣΩ με 3-0. Με εξαίρεση το πρώτο σετ, στο οποίο η Ελπίδα κυριάρχησε, το παιχνίδι δεν ήταν εύκολο όσο δείχνει το τελικό σκορ. Στο δεύτερο σετ οι γηπεδούχες βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 11-16 αλλά κατάφεραν να μειώσουν στο τέλος, ενώ στο τρίτο η ομάδα του Γιώργου Χρυσομαλλίδη προηγήθηκε 24-19 και έχασε πέντε ματς μπολ, για να τελειώσει το ματς στην… παράταση.

Με τη νίκη της η Ελπίδα παρέμεινε αήττητη και πρώτη, ενώσυγχρόνως αύξησε στους πέντε τους βαθμούς της διαφοράς της από την τρίτη ομάδα. Ακολουθεί το ντέρμπι με τους Μακεδόνες Αξιού, πιθανότατα στα Κύμινα, στις αρχές της επόμενης εβδομάδας.

Τα σετ: 13-25, 23-25, 24-26

ΔΑΣΩ (Ιωαννίδης): Παυλίδου, Μαρκάδα, Μπερμπέρογλου, Κοτέογλου, Λεονταρίδου, Τσιουκάρη, Αναγνώστου (λ) - Παπάζογλου, Καραηλία.

ΕΛΠΙΣ (Χρυσομαλλίδης): Σεφεριάδου, Νώτη, Μ. Μπολέτου, Κ. Μπολέτου, Γκοβεδάρου, Καλαντάτζε, Σουπιώνη (λ) - Κομνίνο, Βουγιουκλίδου.