Για δεύτερη μέρα η ομάδα κορασίδων κέρδισε τις εντυπώσεις στο τουρνουά που διοργάνωσε ο σύλλογος στο γυμναστήριο «Ι. Λεμονίδης». Μετά τη νίκη επί των Ακαδημιών, η ομάδα του Γιώργου Τεμελούδη ηττήθηκε στον τελικό από τις γυναίκες του ΕΟ Σταυρούπολης με 3-0 (25-19, 25-20, 25-22), αλλά στάθηκε πολύ καλά απέναντι σε μια ομάδα που αναμένεται να πρωταγωνιστήσει στην Α2 Γυναικών.

Στον αγώνα έπαιξαν οι Αμπεριάδου, Παπάζογλου, Σαλαγκούδη, Τσιφλικιώτη, Αρμουτσή, Χυτίρογλου, Ιασωνίδου (λ) - Μήτσκου (λ), Ευγενίδου, Κοκαβέση, Σουπιώνη, Καλομοίρη, Δριντσούδη, Σκεφαλέ, Σκιαδά, Σκλόπη.

Την τρίτη θέση στο τουρνουά κατέκτησαν οι Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων, που νίκησαν 3-1 την ΜΕΝΤ.

Η διοίκηση της Ελπίδας ευχαριστεί τον ΕΟ Σταυρούπολης, την ΜΕΝΤ και τις Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων για την συμμετοχή τους στο τουρνουά και τους εύχεται καλή αγωνιστική περίοδο.