Άλλο ένα παιχνίδι για τους παμπαίδες με συγκλονιστική εξέλιξη, άλλη μια νίκη στην κόψη του ξυραφιού. Η ομάδα μας τα κατάφερε απέναντι στα Μουδανιά και νίκησε με 2-3 σετ (25-15, 16-25, 25-22, 24-26, 08-15) σε έναν αγώνα για γερά νεύρα.

Το ξεκίνημα ήταν δυσάρεστο για τους μικρούς καθώς έμειναν εύκολα πίσω στο σκορ αλλά στη συνέχεια ήρθε η ισοφάριση με σαφή ανωτερότητα. Το τρίτο και το τέταρτο σετ κρίθηκαν στις λεπτομέρειες με την Ελπίδα να μένει πίσω με 2-1 αλλά τελικά ισοφάρισε με 26-24 σε 2-2 και έστειλε το ματς στο τάι μπρέικ. Εκεί, πιο ψύχραιμη η ομάδα του Νίκου Ροδοπαίου και του Γιάννη Κυλίτση, κατόρθωσε να επιβληθεί και τελικά να πετύχει μια υπερπολύτιμη νίκη, απέναντι σε μια εξαιρετική ομάδα που πραγματικά πίεσε πολύ την Ελπίδα και η νίκη απέναντί της αποτέλεσε το καλύτερο για την ψυχολογία των μικρών. Μετά από αυτή τη νίκη η ομάδα μας έκανε ένα ακόμα σημαντικό βήμα για την είσοδο στο final 4 καθώς είναι ισόβαθμη στη δεύτερη θέση με τον Επίκουρο στους 5 βαθμούς, ενώ πλέον αυτός είναι ο επόμενός μας αντίπαλος, εντός έδρας.

Π.Ο.Μουδανιών (Ροδοβίτης): Μπουλάκης, Θωμασούλης, Πελέκας, Μαυρόπουλος, Τσαχλάρης, Παπαδόπουλος Μ., Παπαδόπουλος Σ., Τσαλούκας, Κοτζάι, Τερτίρογλου, Κουβράκης, Αθανασιάδης

Ελπίς (Ροδοπαίος): Σταυρίδης, Τεκελής, Φωτιάδης, Λορκίδης, Καρακόλιας, Παππάς, Αμανατίδης, Γιαμούκογλου, Ρετζέπης, Χατζηνάκος Π., Χατζηνάκος Κ., Μαγδαλιανίδης