ΕΛΠΙΣ-ΝΙΚΗ ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑΣ  58-67

Την ήττα γνώρισε η Ελπίδα, από τη Νίκη Νεοχωρούδας με 58-67. Η ομάδα του Χρήστου Μαλτέζου, ουσιαστικά πλήρωσε το κακό ξεκίνημα καθώς στο πρώτο δεκάλεπτο ειδικά αλλά και στο δεύτερο, δε κατάφερε να δείξει πολλές αντιστάσεις με αρνητική απόδοση, δίνοντας το δικαίωμα στη φιλοξενούμενη Νεοχωρούδα να κλείσει το ημίχρονο προηγούμενη, με 13-27. Στο δεύτερο μέρος υπήρξε βελτίωση η οποία όσο περνούσε η ώρα γινόταν μεγαλύτερη, αλλά η πρωτοπόρος ομάδα του πρωταθλήματος, δικαιολόγησε και την υψηλή της βαθμολογική θέση έχοντας τον τρόπο να κρατήσει το υπέρ της σκορ. Έτσι κατόρθωσε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα με 9 πόντους διαφορά. Αδίκησε τον εαυτό της η Ελπίδα, καθώς θα μπορούσε να είχε παλέψει καλύτερα το παιχνίδι αλλά προδόθηκε από το κακό της ξεκίνημα.

Δεκάλεπτα (06-15, 07-12, 20-19, 25-21)

ΕΛΠΙΣ (ΜΑΛΤΕΖΟΣ): ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ 7(1), ΚΑΡΑΜΠΙΔΗΣ , ΨΑΡΡΙΑΝΟΣ,  ΓΕΩΡΓΙΟΥ 2, ΜΗΝΑΣΙΔΗΣ 2, ΠΟΛΥΧΡΟΥΣ 18 ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ Β., ΝΙΚΑΣ 7, ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ Μ. 9(3) ΕΠΙΤΡΟΠΟΥ 3,ΤΙΚΤΟΠΟΥΛΟΣ 12(1), ΣΠΥΡΙΔΩΝΙΔΗΣ

ΝΙΚΗ ΝΕΟΧ. (ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ): ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Δ. 3(1), ΖΗΤΑΚΗΣ 14(1), ΚΑΪΒΕΤΖΗΣ 10(1), ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ 13, ΝΙΚΟΛΟΥΔΗΣ 2, ΔΑΜΙΓΟΣ 7, ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ 13 (1)