Ηττήθηκαν οι παμπαίδες στην πρώτη αγωνιστική της δεύτερης φάσης του πρωταθλήματος, από τον Ηρακλή με 0-3 σετ (25-27, 20-25, 13-25), στο εντός έδρας παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο "Ι. Λεμονίδης".

Το συγκρότημα του Νίκου Ροδοπαίου αν και πάλεψε το παιχνίδι, δεν τα κατάφερε. Πολύ καλή εμφάνιση από όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν όσο καλύτερα μπορούσαν και παρά την απουσία του Καρακόλια, έχασαν τα δύο πρώτα σετ στις λεπτομέρειες. Το τρίτο σετ κρίθηκε πιο εύκολα αφού υπήρχε και σαφής διαφορά ενέργειας και ψυχολογίας, υπέρ της φιλοξενούμενης ομάδας. Καλύτερος ο Ηρακλής, πήρε τη νίκη, ενώ για την ομάδα μας κέρδος ήταν ότι κόντραρε στα ίσια τον αντίπαλο, έχοντας καλή απόδοση, πραγματοποιώντας μια αξιόλογη προσπάθεια που αφήνει θετικούς οιωνούς για τη συνέχεια. Αυτή, περιλαμβάνει εκτός έδρας παιχνίδι στα Μουδανιά, με τον Π.Ο.Μ.

Ελπίδα (Ροδοπαίος- Κυλίτσης): Σταυρίδης, Τεκελής, Φωτιάδης, Λορκίδης, Παππάς, Αμανατίδης, Σιμήτος, Ρετζέπης, Τοσουνίδης, Γιαμούκογλου, Χατζηνάκος Κωνσταντίνος, Μαγδαλιανίδης

Ηρακλής (Τσιάρας): Κονιόρδος, Στεφανίδης, Λαντζούρης, Τζουμάκας, Καλαϊτζίδης, Τατσούλας, Μπουράκης, Καπετανίδης, Δάρλας, Γελαμαϊδης