Ελπίδα- ΔΑΣΩ 1-3 (25-17, 20-25, 19-25, 24-26)

Ήττα της Ελπίδας από το ΔΑΣΩ. H ομάδα από το Ωραιόκαστρο κατάφερε την ανατροπή και πήρε τρεις πολύτιμους βαθμούς. Από την άλλη, η Ελπίδα αν και προηγήθηκε, υπέπεσε σε πολλά λάθη, κυρίως από τη γραμμή του σερβίς, με αποτέλεσμα να δεχθεί την ήττα.

Στο πρώτο σετ, οι πράσινες ξεκίνησαν δυνατά και με πολύ μεγάλη αυτοπεποίθηση κατάφεραν να χαλάσουν την υποδοχή του ΔΑΣΩ. Με καλό ρυθμό δεν άφησαν περιθώρια και προηγήθηκαν 1-0 με 25-17. Στο δεύτερο σετ, οι φιλοξενούμενες βελτίωσαν την απόδοση τους και σε συνδυασμό με την απειρία της Ελπίδας που δε διαχειρίστηκε σωστά το παιχνίδι και κυρίως το κερδισμένο πρώτο σετ, κατάφεραν να ισοφαρίσουν. Στο τρίτο σετ, η ομάδα του Γεωργιάδη ήταν περισσότερο αποτελεσματική στην επίθεση και οδήγησε στο σκορ, δίχως να χάσει το προβάδισμα μέχρι το τέλος. Στο τέταρτο σετ, η Ελπίδα βρέθηκε και πάλι πίσω στο σκορ, με αντεπίθεση διαρκείας όμως κατάφερε και ισοφάρισε 24-24. Σε εκείνο το σημείο, πιο έμπειρο και ψύχραιμο το ΔΑΣΩ, κατάφερε να πάρει τους δύο πόντους και το παιχνίδι, με 1-3.

Ελπίδα (Χρυσομαλλίδης): Δρακουλίδου, Παπάζογλου, Μπολέτου Μ., Μπολέτου Α., Δέμπη, Καλαντάτζε, Ιακωβίδου (λ)/ Χατζηελευθερίου, Λουτατίδου, Νότη, Ντολοπούλου, Καραμούτσα

ΔΑΣΩ (Γεωργιάδης): Σεφεριάδου, Πανταζή, Μιχαλιού, Μπαχαράκη, Μπουγιουκλίδου Κουτσοκώστα, Αλβανού (λ)/ Ξανθοπούλου (λ), Ασλανίδου, Παυλίδου