Φάντασμα του καλού της εαυτού η Ελπίδα

Πραγματοποιώντας μία από τις χειρότερες εμφανίσεις της για τη φετινή αγωνιστική περίοδο η Ελπίδα Αμπελοκήπων ηττήθηκε με 49-57 από τον Δημόκριτο για το πρωτάθλημα της Β’ Ανδρών της ΕΚΑΣΘ. Η Ελπίδα προηγήθηκε με 13-12 στο πρώτο δεκάλεπτο αλλά στη συνέχεια υπέπεσε σε πολλά λάθη , έδωσε χώρο στους φιλοξενούμενους που κατάφεραν να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα. Οι παίκτες του Χρήστου Μαλτέζου φάνηκε να υποτιμούν τον αντίπαλο που χωρίς να πιάσει εξαιρετική απόδοση έφθασε στη νίκη. Πιο καταστροφικό ήταν το τέταρτο δεκάλεπτο εκεί που οι παίκτες της Ελπίδας έχασαν την επαφή με το σκορ.

Δεκάλεπτα : 13-12, 7-10, 18-15, 11-20

Διαιτητής Μοσχοπούλου Μουτζούρης

ΕΛΠΙΔΑ (Μαλτέζος): Ιωννίδης Β 4, Γιαννακός 7(1), Τικτόπουλος 1, Σαλαμπασίδης , Γεωργίου 13 (3), Ξενόπουλος , Αβανίδης 7 (1), Πολύχρους 1, Βασιλόπουλος Β2, Νίκας 10, Βασιλόπουλος Μ , Επιτρόπου 4

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ (Δερμιτζάκης)  : Σίσκος , Συμεωνίδης 5, Αλεξανδδρίδης , Ατματζίδης 5, Μαρκόπουλος 14 (1), Τασσόπουλος 6 (2), Οξίδης 15, Τριανταφύλλου 9, Καλπακίδης, Καλαιτζίδης , Σατατζάς 2