Μέσα από τα πλέι άουτ θα σφραγίσει την παραμονή της στην Pre League Γυναικών η Ελπίδα, η οποία τερμάτισε στην 9η θέση της κανονικής περιόδου έπειτα από την εκτός έδρας ήττα από τις Αμαζόνες Νέας Ερυθραίας με 3-1 σετ.

Η ομάδα μας πίεσε στα δύο πρώτα σετ, που χάθηκαν τελικά στις λεπτομέρειες και παρότι μείωσε σε 2-1 δεν μπόρεσε να πάρει τους βαθμούς που θα της εξασφάλιζαν την σωτηρία από σήμερα.

Αντίπαλοι της Ελπίδας στα πλέι άουτ θα είναι οι Μακεδόνες Αξιού, με την ομάδα μας να έχει το πλεονέκτημα έδρας. Η σειρά αγώνων, που αναμένεται να ξεκινήσει την Τετάρτη 19/04, θα κριθεί στις δύο νίκες.

Τα σετ: 3-1 (25-22, 25-23, 23-25, 25-11).

ΑΟΝ ΑΜΑΖΟΝΕΣ: Γκιαούρη (λ), Μαραζοπούλου, Καλλή, Νικολαΐδη, Τζαφέρη (λ), Εσντέμε, Βυθούλκα, Χριστοδούλου, Σιμανίκοβα, Μιχελάκου, Κορρέ, Μαραθοκαμπίτου, Γκρέκα, Φακοπουλίδου.

ΑΣ ΕΛΠΙΣ: Στ. Κώστογλου, Παπάζογλου, Σ. Κώστογλου, Ρουμπάκη (λ), Παντελίδου, Σουπιώνη, Αρχοντή, Τριανταφύλλου, Μπαλογιάννη, Γαϊτανίδου, Γουγούση, Ράντοβιτς, Στεργιάκη (λ).