🏀Οι γυναίκες της Ελπίδας επικράτησαν με 50-32 του Πρωτέα Κορδελιού και συνέχισαν νικηφόρα την πορεία τους για την Α' Κατηγορία Γυναικών της ΕΚΑΣΘ.
Τα κορίτσια της Ελπίδας, πραγματοποίησαν ένα κυριαρχικό πρώτο ημίχρονο, παίρνοντας σαφές προβάδισμα, το οποίο διαχειρίστηκαν στην υπόλοιπη διάρκεια του παιχνιδιού και ο κόουτς Γουναριδης είχε την ευκαιρία να μοιράσει τον χρόνο συμμετοχής στις αθλήτριες του.
💯Ουσιαστικά η όποια διαφορά χτίστηκε από τις «πράσινες», διαμορφώθηκε στο πρώτο και τρίτο δεκάλεπτο με 13-7 και 13-6 στα αντίστοιχα επιμέρους σκορ,και έτσι το ροζ φύλλο αγώνα κατέληξε στην πλευρά της Ελπίδας.

👉Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γουναρίδης-Κοκκινίδης): Μπέλτσου 2, Φυλακτού, Μπαξεβανίδου 7(1), Παπαμιλτιάδου, Παπάζογλου 4, Μελενικιώτου 2, Σπύρου 11, Οντουτόλα 4, Βιολιστή 2, Νάντσου 8(1), Πουλάκη 10, Παράσχου.