Οι Παγκορασίδες της Ελπίδας δεν μπόρεσαν να αποσπάσουν ένα θετικό αποτέλεσμα στην επίσκεψή τους στη Μηχανιώνα, όπου γνώρισαν την ήττα με 3-0 σετ από τον Ποσειδώνα, για την 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της ΕΠΕΣΘ.

Η ομάδα μας διεκδίκησε μέχρι τέλους το πρώτο σετ, το οποίο χάθηκε στις λεπτομέρειες, εξέλιξη που έδωσε ψυχολογικό προβάδισμα στις γηπεδούχους και τελικά καθόρισε το αποτέλεσμα του αγώνα.

Τα σετ: 26-24, 25-13, 25-20.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ (Αθανασιάδης - Ρέμπα): Μπουγιούκα, Παπαθεμελή, Ελευθεριάδου (λ), Ταγτιαλιανίδου, Ασχιχανίδου, Γαϊτσίδου, Κιντερλή, Καριώτη, Μ. Ζάικου, Σαφραλιώτη, Μανδράου, Κ. Ζάικου (λ), Σαχτούρη, Παραγυιού.

ΑΣ ΕΛΠΙΣ (Θεοδώσης): Γκιάτα (λ), Γκιζάρη, Παπαθανασίου, Φαρσακίδη, Κατσαούνη, Πασενίδου, Πολαϊτίδου, Στεργιανούδη, Τσιούδα, Σεπέρα.