Με τον καλύτερο τρόπο μπήκαν στη γ’ φάση του Πρωταθλήματος της ΕΠΕΣΘ οι Κορασίδες της Ελπίδας Αμπελοκήπων, που κέρδισαν τον ΕΟΣ με 3-0 σετ και συνέχισαν την αήττητη πορεία τους στη φετινή σεζόν.

Οι νεαρές αθλήτριές μας αιφνιδιάστηκαν από την ομάδα της Σταυρούπολης στην αρχή του αγώνα και βρέθηκαν να κυνηγούν το σκορ στο 1ο σετ, αλλά πολύ γρήγορα επέβαλαν τον ρυθμό τους και έφτασαν στην επικράτηση χωρίς προβλήματα.

Στο 3ο σετ, μάλιστα, ακόμα και οι μικρότερες παίκτριες είχαν την ευκαιρία να πάρουν χρόνο συμμετοχής και να βάλουν το δικό τους λιθαράκι στην κατάκτηση της νίκης.

Τα σετ: 25-15, 25-20, 25-12.

ΑΣ ΕΛΠΙΣ: Πέιου, Γκουγκουτούδη, Στάικου, Τσιουκάλα, Παπαγρηγορίου, Πυργιώτη / Σιάκη (λ), Τάτση (λ), Δαμιανίδου, Δουμπάρατζη, Ταυλίκου, Συμεωνίδου, Κολιού, Κουζελόγλου.

ΕΟΣ: Γιαμάκη, Καρακαβίδου, Πεκρίδου, Τσαρούχα, Κυριακίδου, Καβίρη / Κουκούλη (λ), Βελέη (λ), Γεωργούλια, Μητράκου, Γιτοπούλου, Παπρίς.