Για ακόμη μια φορά η Ελπίδα δεν κατάφερε να κλειδώσει τη νίκη χάνοντας από την ομάδα του Ν.Βότση με διαφορά 10 πόντων(75-85).
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα παρουσίασε ένα αρκετά καλό πρόσωπο με μοναδική αδυναμία της την άμυνα.
Η καλή παρουσία της επίθεσης συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο αλλά εξίσου αποτελεσματική ήταν και η επίθεση της αντίπαλης ομάδας που πέτυχε το μεγαλύτερο μέρος των πόντων της στο πρώτο ημίχρονο.

Δεκάλεπτα: 20-33, 40-58, 57- 64, 75-85
Διαιτητές: Σταυρίδης, Σελεβός, Καντερές

Ελπίδα (Γκούμας): Φωτόπουλος 5, Δελής 10, Καδής, Ζαγορίτης 2, Δημάκης 6 (2) Γκαντάλης Λύτας 10 (1), Μυλωνάς 6 (2), Ξηρόπουλος 20, Παπαδόπουλος, Ζαταγιάς 12, Χρηστίδης 6

Βότσης (Μανωλόπουλος): Μηντζαρίδης Α. 19, Σουκεράς, Μηντζαρίδης Δ., Σταυρίδης 3, Καλαϊτζής, Ρικούδης, Βεργίνης 28 (1), Ασημάκης 7 (1), Καλιακάτσος, Μακράς, Κουκοδίνος 10 (1), Μυστιλιάδης 18 (4)