Δεν τα κατάφερε η ανδρική ομάδα της Ελπίδας να νικήσει την αντίστοιχη του Ασβεστοχωρίου με το σκορ να λήγει με διαφορά δύο πόντων 62-60. Η ομάδα του Στέργιου Γκούμα μπήκε δυναμικά στον αγώνα μέχρι το δεύτερο δεκάλεπτο με διαφορά πέντε πόντων με το Ασβεστοχώρι. Μετά το ημίχρονο η ομάδα της Ελπίδας χαλάρωσε στην άμυνα και άφησε τους αντιπάλους να ανοίξουν ελάχιστα το σκορ. Μέχρι τα τελευταία δευτερόλεπτα υπήρχε απόσταση ασφαλείας προς την αντίπαλη ομάδα όπου κατάφερε να νικήσει. Την επόμενη αγωνιστική (23/3) η Ελπίδα θα αναμετρηθεί με τον ΑΣ Ολύμπου στο γήπεδο του Κορδελιού.

Δεκάλεπτα: 11-12, 11-15,22-16,18-17

Διαιτητές: Σιταριδης, Λουλουδιαδης

ΑΣΑ (Μητριτζίκης): Κανόπουλος, Νικολάου 12 (2), Τανης, Σερέτης, Παπαχρήστος 12 (1), Γεωργίου 15 (3), Σαχινίδης 14, Χασεκίδης, Παπαχρήστου 9 (1), Παπαδόπουλος, Πανούδης.

ΕΛΠΙΣ(Γκούμας): Μπίκης, Χρηστίδης 1,Γκαντάλης, Καδηγιαννάκης 8, Δημάκης, Κανλής 4, Λύτας 16 (1), Τσιατσος 15, Μυλωνας, Ζατάγιας 16, Μήλλιος.