Τα κατάφερε η αντρική ομάδα της Ελπίδας να νικήσει την Δόξα Ασσήρου με σκορ 81-78. Η ομάδα του Στέργιου Γκούμα βρέθηκε μπροστά από το πρώτο δεκάλεπτο μέχρι το ημίχρονο, όπου η αντίπαλη ομάδα κατάφερε να προηγηθεί με έξι πόντους μετά το ημίχρονο. Η ομάδα της Ελπίδας έγινε πιο ανταγωνιστική και με διαφορά ασφαλείας νίκησε την Δόξα Ασσήρου. Tην επόμενη αγωνιστική (16/3) η Ελπίς θα αναμετρηθεί με την αντίστοιχη του Ασβεστοχωρίου στο Ασβεστοχώρι.

Δεκάλεπτα: 28-27,22-11,15-21,16-19

Διαιτητές: Γαζετας,Τσανταλη

ΕΛΠΙΣ (Γκούμας): Μπίκης, Χρηστίδης 14, Μήλλιος, Γκαντάλης, Καδηγιαννάκης 24 (3), Δημάκης, Κανλής 6, Λύτας 16 (4), Τσιάτσος 13 (1), Μυλωνάς 2, Ζατάγιας 6.

ΔΟΞΑ (Καραγιαννίδης): Δεληγιάννης 25 (4), Ταραμάς 12 (3), Παλέντζας 11 (2), Κωστόπουλος, Καραποστολάκης, Μαυρος 14 (1), Γουνιώτης 16.