Συνεχίζει δυναμικά η ανδρική ομάδα της Ελπίδας, καθώς επικράτησε με 72-60 επί του Αρίωνα στο γήπεδο της Σταυρούπολης. Η ομάδα του Στέργιου Γκούμα βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο και στο δεύτερο δεκάλεπτο με διαφορά δέκα και πέντε πόντων αντίστοιχα από την αντίπαλη ομάδα. Ωστόσο, κατάφερε να φέρει την ανατροπή μετά το ημίχρονο παίζοντας καλύτερη επίθεση.

Την επόμενη αγωνιστική (22/12) η ανδρική ομάδα θα αναμετρηθεί και πάλι εκτός έδρας, με την αντίστοιχη του Ασβεστοχωρίου.

Δεκάλεπτα: 14-24, 29-34, 50-45, 72-60

Διαιτητές: Πράπος, Αγγελίδης

ΑΡΙΩΝ (Κανελλης): Μηνασίδης, Χυτόπουλος, Τσιάνης 6 (2), Παπαδόπουλος, Ιωαννίδης 3 (1), Σαχινίδης, Γιαλαντζής 12 (1), Πανταζής 5, Πλιόσκας 20, Παπαδουλάκης, Νικολαΐδης 13 (1).

ΕΛΠΙΣ (Γκούμας): Μπίκης 5, Χρηστίδης, Μήλλιος, Γκαντάλης, Καδηγιαννάκης 24 (2), Κανλής 2, Λύτας 19 (2), Τσιάτσος 7 (1), Μυλωνάς 6, Ζαταγιας 9.