Με ήττα για την Ελπίδα ολοκληρώθηκε ο εξ αναβολής αγώνας των παίδων απέναντι στους Αετούς Πολίχνης, με σκορ 69-45 στο ΕΑΚ Αμπελοκήπων. Η ομάδα του Μάκη Γεροντίδη βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο με 11-7, ωστόσο στη συνέχεια οι αντίπαλοι κατάφεραν να ανοίξουν τη διαφορά και να τη διατηρήσουν μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.

Μέχρι το τρίτο δεκάλεπτο έγιναν κάποια λάθη σε άμυνα και επίθεση και παρόλο που στο τελευταίο δεκάλεπτο η Ελπίδα «πήρε τα πάνω» της, δεν μπόρεσε να φέρει την ανατροπή. Την επόμενη αγωνιστική (3/12) η παιδική ομάδα της Ελπίδας θα αναμετρηθεί με την Σταυρούπολη Ε.Κ. στο ΕΑΚ Αμπελοκήπων.

Δεκάλεπτα: 7-11, 33-21, 56-28, 69-45

Διαιτητές: Τρακας, Παραστατίδου

ΑΕΤΟΙ (Καραγιαννίδης): Ντώνας 16, Σωτηριάδης 6, Κωνσταντούδης 3, Νικολόπουλος 2, Ελευθεριάδης 2, Λαζαρίδης 7 (1), Φωτιάδης, Λάντζος 2, Κετικίδης 4, Παπαστεργίου 5, Ταμπούρης 16, Σιμογλου 10.

ΕΛΠΙΣ (Γεροντίδης): Βογιατζής 2, Τσουλφαΐδης, Κουτούλας 5 (1), Κέλογλου, Στόϊκος 5, Καμπάνταης 8, Στάμος 17, Αμπαζίδης, Καραπαναγιωτίδης, Λασπίδης, Κουτσομήτρος 6.