Δεν τα κατάφερε η Ελπίδα στον Λαγκαδά και γνώρισε την πρώτη της ήττα από την Δόξα Ασσήρου με 64-63, στο Γήπεδο του Λαγκαδά. Η αντίπαλη ομάδα βρέθηκε μπροστά στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο, ενώ η ομάδα του Στέργιου Γκούμα κατέφερε να γίνει ακόμα πιο ανταγωνιστική και να μειώσει τη διαφορά από δέκα σε τέσσερις πόντους μετά το ημίχρονο. Στο τέταρτο δεκάλεπτο έγινε πραγματική μάχη μιας και οι δυο ομάδες ασκούσαν πίεση για τα καλάθια.

Δεκάλεπτα:9-12, 27-37, 41-53, 63-64.

Διαιτητές: Δικταπανίδης, Αναστασιάδης

ΕΛΠΙΣ (Γκούμας): Χρηστίδης 5 (1), Μήλλιος , Γκαντάλης 3,Καδηγιαννάκης 17, Δημάκης 3, Κανλής 4, Λύτας 6, Τσιάτσος 22 (3), Μυλωνάς, Ζατάγιας.

ΔΟΞΑ (Πρασσάς): Δεληγιάννης 15 (1), Πεφτίτσης 3 (1), Παλέντζας 6 (2), Κωστόπουλος, Καράλης 8 (1), Καραποστολάκης , Μαυρος 24 (2), Γουνιώτης 8, Σουναρόπουλος.