Την ευκαιρία να διεκδικήσει τη νίκη στην πρεμιέρα του Final Four Κορασίδων έχασε η Ελπίδα, αφού πλήρωσε τα λάθη της και ηττήθηκε με 3-0. Με εξαίρεση το πρώτο σετ, στο οποίο ο αντίπαλος πίεσε από τη γραμμή του σέρβις και κυριάρχησε, στον υπόλοιπο αγώνα η Ελπίδα ήταν ανταγωνιστική. Στο δεύτερο σετ προηγήθηκε με 21-17 αλλά «κόλλησε» επιθετικά και δέχτηκε σερί 0-8, ενώ στο δεύτερο σετ προηγήθηκε 18-14, ισοφαρίστηκε και ξαναπέρασε με 20-16, αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει τον ίδιο ρυθμό ως το τέλος.

Η προσπάθεια της ομάδας του Γιώργου Τεμελούδη συνεχίζεται για την κατάκτηση μίας θέσης στην τριάδα και την πρόκριση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα. Ετσι, ιδιαίτερα σημαντικοί είναι οι αγώνας που ακολουθούν με τον Ατρόμητο Τριαδίου και τους Μακεδόνες Αξιού.

Τα σετ: 17-25, 21-25, 23-25

ΕΛΠΙΣ (Τεμελούδης): Αθανασιάδου, Σουπιώνη, Γκόλτσιου, Αμπεριάδου, Ταυλίκου, Παπάζογλου, Ευγενίδου (λ) - Ιασωνίδου (λ), Αρμουτσή, Γούση, Δριντσούδη, Λιούτα.

ΑΡΗΣ (Τσαϊρέλης): Καθάριου, Ζωίδου, Αλεξάκου, Βασιλείου, Γουγούση, Μπάκα, Πετρινόλη (λ) - Σανιώτη (λ), Κωνσταντινίδου, Σιδοπούλου, Μπουσνάκη, Πιλιτσίδου.