Δεν τα κατάφερε η παιδική ομάδα της Ελπίδας κα ηττήθηκε από την αντίστοιχη του Αίαντα Ευόσμου στο ΕΑΚ Αμπελοκήπων με σκορ 49-63. Οι φιλοξενούμενοι από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο προηγήθηκαν στο σκορ και σημείωσαν τη διαφορά των 8 πόντων. Στην συνέχεια και στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Αίαντας συνέχισε να έχει το πάνω χέρι και δημιούργησε μία διαφορά λίγο πάνω από τους 10 πόντους την οποία διατήρησε μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου. Η διαφορά αυτή ήταν καθοριστική στην έκβαση του αγώνα, που βρήκε την Ελπίδα να αποχαιρετά το πρωτάθλημα με ήττα.

Τα δεκάλεπτα: 13-21, 25-36, 42-55, 49-63

Διαιτητές: Μιμηκόπουλος, Μάγη

ΕΛΠΙΣ(Γεροντίδης): Γιαγλής, Τσουλφαϊδης, Χαρατσίδης, Κουτσομήτρος 4, Κέλογλου 1, Ευγενιάδης 6, Στόικος 4, Κουτούλας, Μιχαλόπουλος 16, Στάμος 10, Καμπάνταης 4.

ΑΙΑΣ (Ξανθόπουλος): Πρώιος 2, Κεφαλίδης, Δάρας 14 (3), Ασλανίδης, Ηλιάδης, Αγατσιώτης 6, Ανδρεάδης, Τσελεκίδης 20, Μπαρμπίτσας 10, Κουλιούδης 5, Γκίντσας 4, Κοσμίδης.