Το πιο σημαντικό βήμα για την πρόκρισή της στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος έκανε η ομάδα Νεανίδων της Ελπίδας, που είχε βρεθεί σε δύσκολη θέση μετά την ήττα από τον Ν. Βότση. Αν και δεν πραγματοποίησε σπουδαία εμφάνιση, έδειξε χαρακτήρα στα δύσκολα σημεία και νίκησε τον Καμπανιακό με 3-1.

Η Ελπίδα ήταν καλή στο ξεκίνημα και προηγήθηκε με 1-0, αλλά στο δεύτερο σετ είχε πρόβλημα στην επίθεση και έχασε πολλά σέρβις, με αποτέλεσμα η αξιόμαχη ομάδα της Χαλάστρας να φτάσει στην ισοφάριση. Στη συνέχεια όμως οι γηπεδούχες αντέδρασαν σαν πρωταθλήτριες που υπερασπίζονται τον τίτλο τους και πήραν χωρίς μεγάλες δυσκολίες τα δύο επόμενα σετ.

Τα σετ: 25-20, 21-25, 25-16, 25-15

ΕΛΠΙΣ (Χρυσομαλλίδης): Πανταζή, Κ. Παπάζογλου, Κουτούλα, Μυλωνά, Δροσοπούλου, Καρακατσιάνη, Δάκου (λ) - Ευγενίδου (λ), Γκόλτσιου, Α. Παπάζογλου, Αθανασιάδου, Τσιφλικιώτη, Χυτίρογλου.

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Αγγουράς): Κουντουρά, Κελπέκη, Βαγγέλη, Γουγούλα, Στεφανίδη, Βελικά, Δόγρανλη (λ) - Στεφανοπούλου (λ), Μητροπούλου, Τουλουπίδου, Μάτσκα.