Εύκολο βράδυ είχε η ανδρική ομάδα μπάσκετ της Ελπίδας απέναντι στον Αλέξανδρο Συκεών τον οποίο νίκησε με 86-46 στον Αγ. Παύλο. Η ομάδα του Στέργιου Γκούμα είχε το πάνω χέρι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, χωρίς να επιτρέψει τους γηπεδούχους να περάσουν μπροστά στο σκορ. Η ομάδα των Συκεών φάνηκε ανταγωνιστική μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο, με την Ελπίδα από το δεύτερο δεκάλεπτο να ανοίγει αισθητά τη διαφορά, καθορίζοντας την έκβαση του αγώνα. Με το αποτέλεσμα αυτό, η Ελπίδα παραμένει στην 3η θέση, ένα βαθμό πίσω από τους πρωτοπόρους Δόξα Ελπίδας Ευόσμου και Κεραυνό Αγ. Παύλου.

Τα δεκάλεπτα: 16-19, 20-31, 29- 59, 46-86

Διαιτητές: Τσοκόλης, Παπαγεωργίου

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Ούλιος): Λεμοντζής, Μαραντάς 2, Μούμτσογλου 7 (1), Κιρκινεζιάδης 9, Κολοκυθάς 9 (1), Πιτσαλίδης 2, Παπαστεφάνου 2, Στεφιάνος 8 (2), Καβούκης, Μανθούδης, Ιωαννίδης 7.

ΕΛΠΙΣ (Γκούμας): Φωτιάδης, Χρηστίδης 4, Κεραμίδης, Καδηγιαννάκης 21 (2), Χλωρός 6, Τσιάνης 20 (4), Πλιόσκας 13, Πανταζής 5 (1), Δημάκης, Μπέλλος 17 (2).