Ματς για γερά νεύρα, που κράτησε σχεδόν δύο ώρες, έγινε το βράδυ της Τετάρτης στο γήπεδο του Βότση, όπου η Ελπίδα σημείωσε την 13η νίκη σε 14 αγώνες επί του Ναυάρχου Βότση με 3-2. Η ομάδα του Γιώργου Χρυσομαλλίδη είχε πολλά προβλήματα, αφού απουσίασαν η Αλεξάνδρα Δροσοπούλου, η Ειρήνη Βουγιουκλίδου, ενώ η Κατερίνα Παπάζογλου είχε ενοχλήσεις, με αποτέλεσμα να ξεκινήσει τον αγώνα η 14χρονη Μάγδα Αμπεριάδου.

Η Ελπίδα βρέθηκε να χάνει εύκολα με 0-2 αλλά ανέκαμψε από το τρίτο σετ (με τη συμμετοχή και της Παπάζογλου) και ισοφάρισε. Το τάι μπρέικ εξελίχτηκε σε παράσταση για ένα ρόλο, αφού οι αθλήτριες της Ελπίδας βρήκαν την αυτοπεποίθησή τους και προηγήθηκαν με 7-0, τελειώνοντας το σετ από το ξεκίνημά του. Επόμενος αγώνας την Κυριακή στην Κατερίνη με τον Πιερικό.

Τα σετ: 25-15, 25-15, 23-25, 22-25, 4-15

Ν. ΒΟΤΣΗΣ (Δεληγιάννη): Τσομπανίδου, Λυκούδη, Σάγκοβιτς, Παπαφωτίου, Σφυρίου, Χατζηεφραίμογλου, Κανταρτζή (λ) - Σακαράκη, Φραγκουλίδου, Πάππα.

ΕΛΠΙΣ (Χρυσομαλλίδης): Σεφεριάδου, Κ. Μπολέτου, Μ. Μπολέτου, Καλαντάτζε, Ιακωβίδου, Αμπεριάδου, Σουπιώνη (λ) - Παπάζογλου, Καραμούτσα, Καρακατσιάνη, Ντολοπούλου, Δάκου.