Εκτο συνεχόμενο τρίποντο για την γυναικεία ομάδα βόλεϊ της Ελπίδας, που μαζί με τον Αρη οδηγούν την κούρσα του Γ Ομίλου της Α2 Γυναικών. Η ομάδα του Γιώργου Χρυσομαλλίδη νίκησε με 3-0 στο Ωραιόκαστρο τον ΔΑΣΩ, δείχνοντας το καλό της πρόσωπο στα δύο πρώτα σετ. Στη συνέχεια είχαμε την αντίδραση των γηπεδούχων, που ισοφάρισαν το 22-18 της Ελπίδας και το τρίτο σετ κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Τα σετ: 25-18, 25-15, 28-26

ΔΑΣΩ (Γεωργιάδης): Μπαξεβάνη, Κοτέογλου, Χαλιαμπάλια, Λεωνιδάκη, Παυλίδου, Μαρκαδά, Κατσικά (λ) - Εζινέλη (λ), Τζιβρή, Παπάζογλου.

ΕΛΠΙΣ (Χρυσομαλλίδης): Σεφεριάδου, Κ. Μπολέτου, Ιακωβίδου, Παπάζογλου, Μ. Μπολέτου, Καλαντάτζε, Σουπιώνη (λ) - Βουγιουκλίδου, Νώτη.

Τα άλλα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής:
Ερμής - ΑΣΚ Λαγκαδά 2-3
Ηρακλής Ιωαν. - Αίας 1-3
Πιερικός - Αρης 0-3
Πήγασος - Ν. Βότσης 3-1
ΕΟΣ - Νέα Γενεά 3-1

Την επόμενη Κυριακή 30 Νοεμβρίου, η Ελπίδα υποδέχεται τον ΕΟ Σταυρούπολης.

* Εύκολο έργο είχε και Εφηβική ομάδα της Ελπίδας, που νίκησε 3-0 στην Περαία τον Περσέα.